Q9400 İçin Ekran Kartı Önerisi

Tinyx

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ABRA A5 V13.1.1
GTX1050M
i5 8300H
16GB RAM
Meslek
Junior Developer - Öğrenci
Merhaba arkadaşlar, anakartımın BIOS update ve microcode dosyalarını uzun süre arasam da bulamadığım için AliExpress'ten Q9400 sipariş ettim. Şu an 4GB 1333MHz hızında bir tane RAM'im var. Bir tane daha 4GB 1333MHz hızında RAM sipariş ettim. Ayriyetten FSP500-60AHBC 80+ PSU almayı planlıyorum. Anakartım Pegatron IPX41-D3. PS4 Pro sahibiyim. AAA oyunlar oynamayacağım. LoL, CS: GO, Dying Light vb. online oyunlar oynayacağım. Bu sisteme max. 300TL olacak şekilde sıfır veya 2. el fark etmeksizin bir ekran kartı önerebilir misiniz? Aklımda iki tane ekran kartı var. GTX750Ti ve R7 260X. Ama bazı konulara baktığımda Q9400, R7 240'ı bile zor besliyor diyenler olmuş. O yüzden çok kararsız kaldım. Önerilerinizi bekliyorum.
@Little Bobby
@TerabyteForever
@Jira
@MWarfare
@Asım Demir
@Silinen üye

Son düzenleme:
R7 240 ile CS:GO, LoL, Dying Light oynadım. Açıkcası tam bir hayal kırıklığıydı. Sonra GT 1030 aldım ve gerçekten oyun oynadığını anlıyorsun. GT 1030 altında ekran kartı almayın derim. PSU'dan kıs, RAM'den kıs, kasadan kıs bilmiyorum artık ne yaparsın. Ama R7 240 alma. Pişmanlıktır. Bizzat kullanan biri olarak diyorum sana.

R7 240 ile CS:GO, LoL, Dying Light oynadım. Açıkcası tam bir hayal kırıklığıydı. Sonra GT 1030 aldım ve gerçekten oyun oynadığını anlıyorsun. GT 1030 altında ekran kartı almayın derim. PSU'dan kıs, RAM'den kıs, kasadan kıs bilmiyorum artık ne yaparsın. Ama R7 240 alma. Pişmanlıktır. Bizzat kullanan biri olarak diyorum sana.
Darboğaz mı oldu? İnternette performansı güzel çünkü. Başka bir alternatifim daha var. GTX750 1GB 128Bit. Aliexpress'te 190tl. Darboğaz yapmaması çok önemli benim için.

GTX 750 Ti ile oyundan oyuna değişecek şekilde darboğaz olabilir. R7 240 istediğin oyunlar için gayet yeterli bir kart. GTA 5'te 50+ FPS oynatıyor. Kısacası R7 240 yeterli olur.
Hocam R7 240'ı neye göre önerdiniz. Benchmark videolarında gözüküyor berbat bir kart olduğu. Nigoroloji dostum sen Asus Readon R7 260x - AMD Ekran Kartı İlanları sahibinden.com'da - 579015997 bunu alırsan daha iyi olur.
Darboğaz mı oldu? İnternette performansı güzel çünkü. Başka bir alternatifim daha var. GTX750 1GB 128Bit. Aliexpress'te 190tl. Darboğaz yapmaması çok önemli benim için.
GTX 750'nin 1GB olan versiyonu yok dostum. O Aliexpress'de gördüklerin sahte ürün. GTX 750'nin BIOS'unu başka kartlara aktarıp satıyorlar.

Bunu zaten sen önermiştin dostum beğeniyorum da. Ama şöyle bir sıkıntı var kafamı kurcalayan. İnternette darboğaz yapar şeklinde yorumlar gördüm. Sence darboğaz yapar mı?
Merak etme dostum. Darboğaz oluşmaz. İçin rahat etmediyse buyur;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yok darboğaz ile alakası yok. Zaten kartın çapı belli düşük ayarların üstünü zorlayamıyorsun. 720P Low ayarlarda bile bana istediğimi vermedi maalesef. Bende bundan 2 yıl önce almıştım CS:GO ve LoL için. 180 TL satılıyordu o zaman sıfırı. 1 ay kullandım ve hemen sattım. Kesinlikle beni memnun etmedi. Dying Light dediğin oyun eski bir oyun bende R7 240 varken oynamıştım. Bütün ayarlar kısılı 720P iğrenç bir görüntü ile açıkcası sırf hikayesi için bitirmiştim oynu. GT 1030 aldım ve memnunum. CS:GO ve LoL performansı çok güzel. Far Cry 5 gibi 2018'in en ağır oyunlarından birini bile geçen bitirdim. 720P High ayarda 35 - 50 FPS arası bir performans gösterdi. GT 1030 ile Dying Light oynamadım. Ama çok iyi bir performans vereceğini düşünüyorum. Eski bir oyun zaten.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı