Q9400 için ideal ekran kartı

Queph

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Küçük kardeşim için 1440X900'de GTA V, Minecraft gibi oyunları rahat oynatacak ekran kartı arıyorum. İkinci el, sıfır fark etmez sadece alabileceğim en uygun kartı arıyorum.
Sistem özellikleri:
-Core 2 Quad 9400.
-8 GB DDR2 RAM.
-300W PSU.
-MSI P35 Platinum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aslında sistem iyi, anakart, RAM, işlemci, zamanının üst düzey sistemi. Hem de çok üst düzeyi.

Bende buna oldukça benzer sahibim. RX 460 kullanıyorum. 1080P yüksek ayarlar 30-40 FPS.

Tavsiyem mümkün olduğunca yeni kartlara bakın. GTX 750 Ti, 950, belki 760. Keşke fiyat verseydiniz.

Normalde bu işlemcinin besleyebileceği HD serisinden bir öneride bulunmak isterdim ancak işlemci ve PSU yetersiz RX460 (75W) veya RX550 (50W) önerecektim düşük TDP değerleri nedeniyle ancak işlemciniz darboğaz yapar. Benim bildiğim o işlemci maksimum R7 240 besliyor o da GTA 5 için akıcı oyun deneyimi sunmaz ne yapacağımı bilemedim. :) belki 3.2GHz ile darboğazı en aza indirebilirsiniz.

Normalde bu işlemcinin besleyebileceği HD serisinden bir öneride bulunmak isterdim ancak işlemci ve PSU yetersiz RX460 (75W) veya RX550 (50W) önerecektim düşük TDP değerleri nedeniyle ancak işlemciniz darboğaz yapar. Benim bildiğim o işlemci maksimum R7 240 besliyor o da GTA 5 için akıcı oyun deneyimi sunmaz ne yapacağımı bilemedim. :) belki 3.2GHz ile darboğazı en aza indirebilirsiniz.
HD 7850 tek kullanılabilir ekran kartı. Daha üstünün zaten yeni olanları (280X = 7970 GHz) alternatifleri var. Yada HD 7700, o da 1 GB.

Artık bitti maalesef. 460/560'lar hem fiyat hem performans olarak tüm R9 290/X harici tüm eski kartları silip süpürdüler. Gerçi 290X'in çektiği güce de nükleer santral lazım. Benim 32" TV + kasa'dan daha fazla elektrik çekiyor hayvan herif :D :D

Aslında sistem iyi, anakart, RAM, işlemci, zamanının üst düzey sistemi. Hem de çok üst düzeyi.

Bende buna oldukça benzer sahibim. RX 460 kullanıyorum. 1080P yüksek ayarlar 30-40 FPS.

Tavsiyem mümkün olduğunca yeni kartlara bakın. GTX 750 Ti, 950, belki 760. Keşke fiyat verseydiniz.
Hocam fiyat sınırı yok. Dediğim gibi, bu sisteme gidecek en iyi/verimli parçayı arıyorum.

Eğer PSU değiştirme imkanı varsa çok güzel ekran kartları alabilirsiniz. PSU o kadar güçlü parçaları kaldıramayabilir.

Hocam fiyat sınırı yok. Dediğim gibi, bu sisteme gidecek en iyi/verimli parçayı arıyorum.
RX 460/560.

Nvidia'nın bunlara karşı koyduğu kartlar bence o parayı hak etmiyor. 2. el alacaksan en fazla 960 veya buna denk kartlar almaya bak.

Yeni konular

Geri
Yukarı