Q9400 sisteme GTX 1050 OC olur mu?

Emektar bir bilgisayar, sistemin parçaları ;
  • İntel Core 2 Quad Q9400 CPU
  • MSI G31 DDR2 anakart
  • 8 GB DDR2 bellek
  • Samsung 1 TB 7200 RPM HDD
  • Atı Radeon HD4650 ekran karı
  • 350 watt PSU
Bu sisteme MSI NVIDIA GeForce GTX 1050 OC takarsam ekran kartının hız aşırtmalı olması anakartla uyumsuzluk yapar mı? Bu nedenle sıkıntı çıkarır mı? Böyle bir sisteme başka ekran kartı tavsiyeleriniz ne olur?

Dosya Ekleri

• 9543801045042.jpg
    9543801045042.jpg
    23,8 KB · Görüntüleme: 71
Bir miktar darboğaz hariç, sıkıntı olacağını sanmıyorum. Oyunda max 5-6 FPS fark eder.

Recep Baltaş Technopat youtube kanalında ki inceleme de eski anakartlarla yonga seti uyumsuzluğu nedeniyle görüntü alamama gibi sıkıntıların olabileceğini söylüyor bu konu hakkında bilgi verebilir misiniz ?
Anakartın eski yonga da olsa MSİ sonuçta. Sıkıntı olacağını sanmıyorum. Boot edecektir ekran kartını. Pegatron gibi OEM markaların yongalarına güven olmuyor. OEM olduğu için belirli ekran kartlarını kabul ediyor. Senin OEM değil son kullanıcı ürünü olduğu için sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Fakat Recep Baltaş'ın dediği de doğru. Senin %99 boot edecektir. Yine de karar senin.

Anakartın eski yonga da olsa MSİ sonuçta. Sıkıntı olacağını sanmıyorum. Boot edecektir ekran kartını. Pegatron gibi OEM markaların yongalarına güven olmuyor. OEM olduğu için belirli ekran kartlarını kabul ediyor. Senin OEM değil son kullanıcı ürünü olduğu için sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Fakat Recep Baltaş'ın dediği de doğru. Senin %99 boot edecektir. Yine de karar senin.
Teşekkür ederim, peki 300-500 tl arası 1080p odaklı en iyi performans için başka hangi ekran kartını tavsiye edersiniz ?

İşlemciniz yetersiz kalıyor. İşlemcinize bir miktar OC uygulayın. Ve oyun içi ayarlarınızı yükseltin.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı