Pentium E5300 Sisteme GTX 1050 Olur Mu?

kaanxx95

Kilopat
G210 ekran kartı ile CS:GO'da 30-35 arası FPS alıyorum. En düşük ayarlarda ve 1024×768'de cidden çok kötü.
GTX 1050 ile uyumlu mu veya nasıl bir upgrade yapmalıyım ?
Sadece CS:GO oynuyorum iyi ve düşük ayarlarda ve 1024×768'de iyi bir FPS sağlar mı ?
Bu arada sistem 9 senelik.
@Recep Baltaş
@Neko
@ShadYaqz
1.png
2.png
3.png
4.png
5.png
6.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sistem ile bu ekran kartından sağlıklı performans alman mümkün değil. Hadi diyelim işlemcini Quad Core yaptın paraya kıyıp. Anakartın kaç GB destekliyor bilmiyorum ama RAM'i de 4 GB yaptın(8 desteklediğini hiç sanmıyorum). Anakartının yongası çok eski ve markası Pegatron. Uyum sağlamama ihtimali çok yüksek. 3 GB RAM ile E5300 ile GTX 1050'den performans alamazsın. R7 250 öneririm.

Bu sistem ile bu ekran kartından sağlıklı performans alman mümkün değil. Hadi diyelim işlemcini Quad Core yaptın paraya kıyıp. Anakartın kaç GB destekliyor bilmiyorum ama RAM'i de 4 GB yaptın(8 desteklediğini hiç sanmıyorum). Anakartının yongası çok eski ve markası Pegatron. Uyum sağlamama ihtimali çok yüksek. 3 GB RAM ile E5300 ile GTX 1050'den performans alamazsın. R7 250 öneririm.
Şimdi işlemciyi G4560 yapıp R7 250 mi yapmalıyım yoksa işlemci yeterli mi? Sadece ekran kartını değiştirsem ortalama kaç FPS verir ?

Pegatron anakartı olduğu için R7 serisinde görüntü alamama gibi sorun yaşar mı hocam?
Ve bu işlemciye R7 250 fazla değil mi?

Şimdi işlemciyi G4560 yapıp R7 250 mi yapmalıyım yoksa işlemci yeterli mi? Sadece ekran kartını değiştirsem ortalama kaç FPS verir ?
O anakarta G4560 takman mümkün değil. Sadece ekran kartını değiştir. R7 250 yap. Şu ankinden çok daha fazla performans alırsın. Eğer anakartın uyum sağlarsa.
Pegatron anakartı olduğu için R7 serisinde görüntü alamama gibi sorun yaşar mı hocam?
Öyle umuyoruz ama bir garantisi yok. Sosyal'de görüntü alan da var, siyah ekranda kalan da var.

Xeon takar sonuna kadar da overclock yaparsan GTX 1050 olur. Bu işlemci ile imkansız takma daha iyi anakartın overclock için gayet iyi

O anakarta G4560 takman mümkün değil. Sadece ekran kartını değiştir. R7 250 yap. Şu ankinden çok daha fazla performans alırsın. Eğer anakartın uyum sağlarsa.

Öyle umuyoruz ama bir garantisi yok. Sosyal'de görüntü alan da var, siyah ekranda kalan da var.
Ben PSU yu değiştireceğim ve GT730 alacağım bu anakartta sıkıntı çıkarabilir mi ? CS GO kaldırır mı 1024×768 ve en düşük ayarlarda, kaldırmasından öte akıcılık açısından.

Son düzenleyen: Moderatör:
Cs go oynanak istiyorsan ekran kartı degil işlemci almaya bak. Bütçen var ise g4560 almanı öneririm. Çünkü benim işlemcim e8400 core2duo ekran kartım hd6850 1gb olmasına rağmen oyunda 5v5 ler de bile çok fps drop oluyor. 80 ila 20 fps arasında oynamak durumunda kalıyosun buda ister istemez can sıkıyo ve benim için aşırı sinir bozucu bir durum. Ve 40 50 fps olsa bile ekranda titremeler ufak ufak takılmalar olabiliyor. Bu yüzden işlemci almaya bak. Technopat kanalında gt710 ile bile cs go oynuyabiliyosun sonuçta. O testtebile i5 işlemci kullanılmış ve işlemci kullanımını görebilirsin. Yardımcı olabildiysem teşekkürler. Şimdiden hayırlı olsun.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı