Q9550 fanını sök tak yaptıktan sonra PC açılmıyor

mehmet421425

Femtopat
Daha fazla  
Dün E5400 işlemciden Q9550 işlemciye geçiş yaptım. Hatta biraz oyun oynadıktan sonra PC'yi kapattım fanın pis olduğunu görerek fanı söküp üfleyip yerine taktım sonra güç düğmesine basınca PC açılmadı açıldı ama görüntü gelmedi hatta açılırken gelen bip sesi bile gelmiyor. Hiçbir şeyi bozduğumu düşünmüyorum yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dün E5400 işlemciden Q9550 işlemciye geçiş yaptım. Hatta biraz oyun oynadıktan sonra PC'yi kapattım fanın pis olduğunu görerek fanı söküp üfleyip yerine taktım sonra güç düğmesine basınca PC açılmadı açıldı ama görüntü gelmedi hatta açılırken gelen bip sesi bile gelmiyor. Hiçbir şeyi bozduğumu düşünmüyorum yardımcı olursanız çok sevinirim.

İşlemciyi sök tak yaparken iyice kontrol ettin mi pinler tam oturmadıysa görüntünün gelmemesi normal bir de statik elektrik geçtiyse bilgisayarı kapat fişleri sök bilgisayarın düğmesine 3-5 defa bas sonra tekrar açmayı dene.

Belki üflediğnden dolayı anakarta statik elektrik göndermiş olabilirsin.

Takarken yanlışlıkla pinleri eğmişde olabilirsin işlemciyi çıkarıp bir kontrol et eğer bir sorun görmediysen ve hala çalışmıyorsa bir fotoğraf çekip buraya at bir de biz bakalım.

Fanı temizleyeyim derken fan kablosunu takmayı ya da macun sürmeyi unuttuysanız belki sorun ondan kaynaklanıyordur. Fanın tam olarak yerine oturtuğuna emin misiniz?

Fanı temizleyeyim derken fan kablosunu takmayı ya da macun sürmeyi unuttuysanız belki sorun ondan kaynaklanıyordur. Fanın tam olarak yerine oturtuğuna emin misiniz?

Evet eminim termal macunu yeni.

Peki jumper dizilişleri doğrumu

Takarken yanlışlıkla pinleri eğmişde olabilirsin işlemciyi çıkarıp bir kontrol et eğer bir sorun görmediysen ve hala çalışmıyorsa bir fotoğraf çekip buraya at bir de biz bakalım.

Sol üstte bir toz var ona aldırış etmeyin çünkü daha önceden çalışıyordu.

Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim eski işlemcim ile onboard açınca PC açıldı bende kapatıp yeni işlemcimi vs takıp pcmi açtım hepinize teker teker teşekkürler tekrardan.

Dosya Ekleri

• IMG_20221003_162912.jpg
    IMG_20221003_162912.jpg
    69,2 KB · Görüntüleme: 14
  • IMG_20221003_163129.jpg
    IMG_20221003_163129.jpg
    301,4 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleme:
Evet eminim termal macunu yeni.

Peki jumper dizilişleri doğru mu?

Sol üstte bir toz var ona aldırış etmeyin çünkü daha önceden çalışıyordu.

Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim eski işlemcim ile onboard açınca PC açıldı bende kapatıp yeni işlemcimi vs takıp pcmi açtım hepinize teker teker teşekkürler tekrardan.

Asıl biz teşekkür ederiz hocam iyi günlerde kullanmanız dileğiyle görüşürüz iyi sosyaller.

Yeni konular

Geri
Yukarı