Q9550 sistem Forza Horizon 4 oynatır mı?

İşletim sistemi
Windows 10

praque

Hectopat
Yer
Yalova
Daha fazla  
Meslek
Barista
İyi forumlar.

Q9550.
HD 6670 1GB.
4 GB RAM.
120GB SSD+500GB HDD.

Forza Horizon 4 ülkemizde çok uygun bir fiyata satılıyor biliyorsunuz. Kaçırmak istemiyorum ancak şüpheye düştüm, işlemcim yetiyor fakat ekran kartım nasıl performans verir? Anakart siparişi vermiştim RAM'imi 4x2 8 GB yapacağım, şimdiden alıp beklesem, 8 GB RAM kullanmaya başladığımda nasıl performans alırım?

İyi forumlar.

Q9550.
HD 6670 1GB.
4 GB RAM.
120GB SSD+500GB HDD.

Forza Horizon 4 ülkemizde çok uygun bir fiyata satılıyor biliyorsunuz. Kaçırmak istemiyorum ancak şüpheye düştüm, işlemcim yetiyor fakat ekran kartım nasıl performans verir? Anakart siparişi vermiştim RAM'imi 4x2 8 GB yapacağım, şimdiden alıp beklesem, 8 GB RAM kullanmaya başladığımda nasıl performans alırım?
İmkanı yok.

İyi forumlar.

Q9550.
HD 6670 1GB.
4 GB RAM.
120GB SSD+500GB HDD.

Yetmez hocam zevk almazsınız.

Ekran görüntüsü 2021-03-10 132327.png

Yetmez hocam zevk almazsınız.

Eki Görüntüle 915099

Sistem gereksinimlerini biliyorum, GPU'm, R7 240 ile eşdeğer sayılabilir(!) bir kart diye tahmin ediyorum, minimum 4 GB RAM istendiğini yazmışlar, ben yine de 8 GB yaptığım zaman oynamayı düşündüm. Sonuç olarak R7 250X'in nasıl bir performans verdiğini bilmediğim için şüpheye düştüm.

Sistem gereksinimlerini biliyorum, GPU'm, R7 240 ile eşdeğer sayılabilir(!) bir kart diye tahmin ediyorum, minimum 4 GB RAM istendiğini yazmışlar, ben yine de 8 GB yaptığım zaman oynamayı düşündüm. Sonuç olarak R7 250X'in nasıl bir performans verdiğini bilmediğim için şüpheye düştüm.

Hocam minimum değerlere bakmayın. Bu oyunu düşük grafiklerle oynamak kimseye zevk vermez. Üstüne üslük işlemcinizde yetmiyor yüklemeye ve internetinizi yormaya değmez.

Aynı işlemci. GTX750 Ti ve 8 GB RAM ile 1360p en düşük ayarlarda şehir dışı 30-45(genelde 40-45 civarı diye hatırlıyorum.) Şehir içi 25-35FPS alıyordum. Ekran kartı konusunda emin değilim GTX960 da olabilir. Ama %90 GTX750 Ti ile oynamıştım. Bir sene önce falan oynamıştım benim ekran kartı değiştirdiğim döneme denk geliyor onu da hatırlamıyorum maalesef ama ekran kartı ve RAM sizi dara sokar her halükarda bunu bilin.

Aynı işlemci. GTX750 Ti ve 8 GB RAM ile 1360p en düşük ayarlarda şehir dışı 30-45(genelde 40-45 civarı diye hatırlıyorum.) Şehir içi 25-35FPS alıyordum. Ekran kartı konusunda emin değilim GTX960 da olabilir. Bir sene önce falan oynamıştım benim ekran kartı değiştirdiğim döneme denk geliyor onu da hatırlamıyorum maalesef ama ekran kartını ve RAM sizi dara sokar her halükarda bunu bilin.

8 GB RAM yapacağım, şu anki haliyle oynamayı düşünmüyorum zaten. Ekran kartı tavsiyesi için bir konu açmıştım, orayı dikkate alarak birkaç zaman sonra ekran kartı yükseltmesi de yapacağım zaten. Belki o zaman düşünebilirim teşekkürler hocam.

8 GB RAM yapacağım, şu anki haliyle oynamayı düşünmüyorum zaten. Ekran kartı tavsiyesi için bir konu açmıştım, orayı dikkate alarak birkaç zaman sonra ekran kartı yükseltmesi de yapacağım zaten. Belki o zaman düşünebilirim teşekkürler hocam.

Dediğim gibi GTX750 Ti ile oynadığımı hatırlıyorum o zaman da yukarıda belirttiğim sonuçları almıştım. Ha bazı ayarları medium yapabilirsiniz belki ama genede çok zorlamaya gelmez. Zaten o işlemciye maksimum GTX750 Ti gider. 960'a geçtikten sonra yeni işlemci alana kadar sürekli darboğaz yaptı bana. 8 GB RAM'de sizi idare eder.

Geri
Yukarı