Q9550 sisteme yükseltme önerisi

Falsey

Hectopat
Makaleler
2
Arkadaşlar idare eden bir sistemim var ama ekran kartı ile RAM sıkıntı çıkarıyor. Ekran kartım Valorant bile açamıyor maalesef. RAM konusuna gelince sadece 4 GB RAM var ve Discord açıkken %30 civari kullanılıyor. Valorant açtığımda ise %95'e kadar çıkıyor. Ne yapacağımı bilemiyorum bütçem kısıtlı aklımda GTX 560 Ti gibi bir kart almak var ama PSU büyük ihtimalle 240W ve yetersiz geleceğini düşünüyorum. Aslında RAM benim için sıkıntı değil Windows 8.1 embedded ındustry Pro sürümü ve Mem Reduct kullanarak biraz da olsa kullanımı azaltabileceğini düşünüyorum. Yani 2. el Valorant, CS:GO gibi oyunları düşük ayarda rahat oynatacak bir ekran kartı önerirseniz mutlu olurum. Ayrıca farklı fikirlere açığım.

Bütçemi şu anlık belirtmek istemiyorum. Çünku ileride alamayacağım parçaları alabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam 560 Ti yerine GTX 750 Ti akınabilir arasında pek fiyat farkıda yok ama performans farkı neredeyse 1 veya 2 FPS farkı vardır. VRAM kapasitesi 750 Ti daha fazla olduğu için öneriyorum.
400W PSU yetecektir. Oneride bulunmuyorum çünkü ne 2. el neden sıfır olarak adamakıllı bir PSU var. @Falsey
RAM'ın yanına bir tane daha 4 GB RAM alırsanız Dual bir şekilde kullanabilirsiniz.

Hocam 560 Ti yerine GTX 750 Ti akınabilir arasında pek fiyat farkıda yok ama performans farkı neredeyse 1 veya 2 FPS farkı vardır. VRAM kapasitesi 750 Ti daha fazla olduğu için öneriyorum.
400W PSU yetecektir. Oneride bulunmuyorum çünkü ne 2. el neden sıfır olarak adamakıllı bir PSU var. @Falsey
RAM'ın yanına bir tane daha 4 GB RAM alırsanız Dual bir şekilde kullanabilirsiniz.
Anakart'ta 2 tane yuva var ve 4GB Ram destekliyor 2x2 takılı şuanda. Ekran kartı önerinizi değerlendireceğim teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı