Q9550 Valorant kaldırır mı?

Falsey

Hectopat
Makaleler
2
Arkadaşlar böyle basit bir konu açmak istemezdim ama işlemci eski olduğu için çok fazla Valorant testi yapan görmedim. Şu anda E6700'e sahibim. İşlemci elime ulaştığımda Valorant oynamayı istiyorum. Hayatımda hiç GTA 5 gibi gerçekçi oyunlar oynamak nasip olmadı. Bari Valorant oynayayım dedim. Q9550 veya yakın işlemciye sahip olanlar varsa tahminen kaç FPS alacağımı tahmin edebilir misiniz?

GPU: GT 420 2 GB.
RAM: 4 GB DDR2.

GT 420 içinde araştırmamı yaptım. Tanınan bir kanal Ryzen 9 5900X gibi bir işlemcinin yanına GT 420 takıyordu ve 80-120 FPS arası oynayabiliyordu. RAM ise aynı şekilde çok iyi bir sistemde 4 GB RAM kullanılarak Valorant'ta 170FPS'e çıkılıyor.

Son düzenleme:
Arkadaşlar böyle basit bir konu açmak istemezdim ama işlemci eski olduğu için çok fazla Valorant testi yapan görmedim. Şu anda E6700'e sahibim. İşlemci elime ulaştığımda Valorant oynamayı istiyorum. Hayatımda hiç GTA 5 gibi gerçekçi oyunlar oynamak nasip olmadı. Bari Valorant oynayayım dedim. Q9550 veya yakın işlemciye sahip olanlar varsa tahminen kaç FPS alacağımı tahmin edebilir misiniz?
GPU: GT 420 2 GB.
RAM: 4 GB DDR2.
GT 420 içinde araştırmamı yaptım. Tanınan bir kanal Ryzen 9 5900X gibi bir işlemcinin yanına GT 420 takıyordu ve 80-120 FPS arası oynayabiliyordu. RAM ise aynı şekilde çok iyi bir sistemde 4 GB RAM kullanılarak Valorant'ta 170FPS'e çıkılıyor.
Ryzen 9 5900X ile GT 420 için izlediğiniz videodaki performansı alamazsınız. Valorant, işlemci kullanan bir oyundur. Ayrıca oyunu az fps ile oynayabilseniz bile drop çok olacaktır. RAM çok az.

Evet. Zaten bende başlıkta "Q9550 işlemci VALORANT kaldırır mı?" diye sordum.
Ona yakın seviyelerde sanırım benim işlemci Xenon X5460 var (emin değilim). X5460, R9 280x ve 8 GB DDR3 RAM ile ben akıcı bir şekilde oynayabiliyorum. FPS 70-110 arasında dalgalanıyor. Fakat dediğim gibi drop çok olur muhtemelen.

Arkadaşın sisteminde Q9550 var Valorant veya GTA 5 gibi oyunlar oynayabiliyor. Sisteminde GTX 750 Ti kullanıyor eklemeyi unutmuşum.

E6700'e yakın performansta Athlon x2 240 bulunuyor;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam verdiğiniz işlemci 2 çekirdekli ve L2 belleği 512KB. E6700 şuan kullandığım işlemci. Benim aldığım ama daha gelmeyen işlemci "9550" 4 çekirdekli ve L2 belleği 12MB. Ayrıca testteki kullanıcıda GT 710 2GB bulunmakta. GT 420 ile arasında baya fark var diye biliyorum.

Q9650'yi referans alabilirsin Q9550 için;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Yıl olmuş kaç hocam GTX 950 benimkine naazaran çok daha iyi.

Yıl olmuş kaç hocam GTX 950 benimkine naazaran çok daha iyi.

İşlemci ve ekran kartı kullanımına bakabilirsin. Sanıyorum bu işlemcinin yapabileceği taş çatlasın 100 FPS o da nadiren. Ortalama 65-80 civarı görünüyor. GT 420'nin %99 kullanımda 100 FPS görecek gücü varsa (çözünürlüğe göre değişir) kötü bir ikili olmazlar Valorant için.

İşlemci ve ekran kartı kullanımına bakabilirsin. Sanıyorum bu işlemcinin yapabileceği taş çatlasın 100 FPS o da nadiren. Ortalama 65-80 civarı görünüyor. GT 420'nin %99 kullanımda 100 FPS görecek gücü varsa (çözünürlüğe göre değişir) kötü bir ikili olmazlar Valorant için.
Yardımınız için teşekkürler hocam. E6700 işlemcim ile Zula'da nadiren droplar yaşıyordum. O yüzden aldım hem discord'da konuşarak hemde düşük yerine orta ayarlarda oynarım diye tercih ettim işlemciyi. Bana göre GT 420 Zula için gayet yeterli.

Geri
Yukarı