Q9650'den i3-2130'a geçmek mantıklı mı?

GGHOST

Hectopat
Arkadaşlar selamünaleyküm. Yaklasik 4 aydir Q9650 sistem topladim. Fena gitmiyor aslinda ama istedigim bazi oyunlaro acmiyor onun disinda guzel. Ben anakart ile islemciyi satip 1155 soketli bir anakart yaninada idare olarak i3 2.nesil bir islemci alip(ortalama 100TL) daha sonra islemciyi i5 ya da i7 3. nesil (muhtemelen i5 olur)bir islemciyle degissem nasıl olur?
4+4 RAM'im var ve tahmin ederimki yeni anakart 16 GB desttekler ve bir 4 GB daha eklerim. Ekran kartim da RX460.

Bir de sistemi komple satip ustune koyup daha iyi bir sistem alamam.

Arkadaşlar selamünaleyküm. Yaklasik 4 aydir Q9650 sistem topladim. Fena gitmiyor aslinda ama istedigim bazi oyunlaro acmiyor onun disinda guzel. Ben anakart ile islemciyi satip 1155 soketli bir anakart yaninada idare olarak i3 2.nesil bir islemci alip(ortalama 100TL) daha sonra islemciyi i5 ya da i7 3. nesil (muhtemelen i5 olur)bir islemciyle degissem nasıl olur?
4+4 RAM'im var ve tahmin ederimki yeni anakart 16 GB desttekler ve bir 4 GB daha eklerim. Ekran kartim da RX460.

Bir de sistemi komple satip ustune koyup daha iyi bir sistem alamam.
Çok bir değişiklik olacağını sanmam 2100 tek avatajı şuanki işlemcinden daha yeni olması bence sistemi komple satıp üzerine para koy ve adam gibi birşey al

Çok bir değişiklik olacağını sanmam 2100 tek avatajı şu anki işlemcinden daha yeni olması bence sistemi komple satıp üzerine para koy ve adam gibi bir şey al.

Yalniz o islemci ucuz diye tercih ettim. Surekli kullanmayacağım onu. Anakarti degistirdikten bir sure sonra i5 yahut i7'ye geçeceğim.

Yani o kadar bütçem yok.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı