qBitTorrent bazı dosyaları çok yavaş indiriyor

CHRİS W4LKER

Decapat
Arkadaşlar böyle bir sorunum var. Korsana destek yok biliyorum ama korsandan bahsetmeyeceğim ve teşvik etmeyeceğim zaten. Sorunum qBitTorrent ile yükleme yaparken normal dosyalarda 10-11 MB gibi yüksek hızlarda fişek gibi indiriyor. Ancak bazı dosyalarda 350 KB oluyor. Evet ciddi ciddi 350 KB yükleme hızı. Aşırı yavaş oluyor, bu sorun neden oluyor olabilir?

Not: TurkNet fiber internetim var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Torrent alternatifi dosyayı paylaşan kullanıcı sayısıyla hızlanır aslında. Yavaş olanlarda çok az kişi dosyayı paylaşıyordur. Kendi gönderdiğiniz kişi sayısından da az çok çıkar popüler olup olmadığı.

İndirme kısmında yan tarafta "Gönderilen" diye yazar. Hızlı olan ve yavaş olanı karşılaştırın.

Torrent alternatifi dosyayı paylaşan kullanıcı sayısıyla hızlanır aslında. Yavaş olanlarda çok az kişi dosyayı paylaşıyordur. Kendi gönderdiğiniz kişi sayısından da az çok çıkar popüler olup olmadığı.

İndirme kısmında yan tarafta "Gönderilen" diye yazar. Hızlı olan ve yavaş olanı karşılaştırın.
URL falan vermeyeceğim ancak çok güvenilir bir Torrent Oyun sitesinden Outlast yüklemiştim. Fişek gibi indi mesela. O siteden çok ama çok fazla kişi oyun indiriyor. Ancak aynı siteden Left 4 Dead yükleyeceğim zaman 350 KB indirme hızını aşmadı.

Torrentte karşı taraf ne hızda gönderirse sen de o hızda karşıdan yükleme alırsın. Bazı torrentlerde seedbox vardır ya da eş sayısı çoktur ve yüksek hız alırsın. Bazılarında ise az sayıda eş olabilir, karşı taraf upload hızını ayarlardan limitlemiş olabilir ya da Türkiye gibi upload hızları düşük bir ülkede yaşıyor olabilir. Her torrentte aynı hızları her zaman alamayabilirsin.

URL falan vermeyeceğim ancak çok güvenilir bir Torrent Oyun sitesinden Outlast yüklemiştim. Fişek gibi indi mesela. O siteden çok ama çok fazla kişi oyun indiriyor. Ancak aynı siteden Left 4 Dead yükleyeceğim zaman 350 KB indirme hızını aşmadı.
Hocam Left 4 Dead indiren sayısı azdır. Bilgisayarı açtığınız zaman uygulamadan inceleyin 2 linki de. Farkı anlayacaksınız.

Sağolun hocam bir bakayım ona.
Torrentte karşı taraf ne hızda gönderirse sen de o hızda karşıdan yükleme alırsın. Bazı torrentlerde seedbox vardır ya da eş sayısı çoktur ve yüksek hız alırsın. Bazılarında ise az sayıda eş olabilir, karşı taraf upload hızını ayarlardan limitlemiş olabilir ya da Türkiye gibi upload hızları düşük bir ülkede yaşıyor olabilir. Her torrentte aynı hızları her zaman alamayabilirsin.
Anladım teşekkür ederim. Bir sorum daha olacak. Hani Tracker denilen şeyler var ya. İnternette "Güncel ve hızlı trackerlar" yazan siteler görüyorum. Bunları kopyalayıp yapıştırmak cidden hızlandırır mı yüklemeyi? @borisyeisar hocam şunu diyorsunuz değil mi?
Ads13ız.png

Outlast yüklerken bu gönderim değil ama kişi kısmında "0(7)" değilde 20-30 falan yazıyordu diye hatırlıyorum. Ayrıca baştan başlattım yüklemeyi. Bu sefer 600 KB'lara çıktı indirme hızı.

Son düzenleme:
Anladım teşekkür ederim. Bir sorum daha olacak. Hani Tracker denilen şeyler var ya. İnternette "Güncel ve hızlı trackerlar" yazan siteler görüyorum. Bunları kopyalayıp yapıştırmak cidden hızlandırır mı yüklemeyi?
Tracker eklemek indirme hızını arttırabilir. Trackerlar torrent bilgisinin, bağlı olan eşlerin ve bunun gibi çeşitleri bilgileri barındıran ve eşler arasında paylaştıran sunuculardır. Asıl dosyalar tracker sunucularında bulunmaz. Tracker sadece bilgi verir. Eğer başka torrent sunucularında da aynı torrent dosyasını paylaşan başka kişiler de varsa ve sen de o tracker adreslerini torrentine eklediysen bundan haberdar olursun ve eş sayısı arttığı için indirme hızın artabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı