qBitTorrent güvenilir mi?

Güvenilir. Ve hangi sekmedesin bilmiyorum ama muhtemelen o adamların torrentlerine bağlanıp o adamlardan oyun indiriyorsun. Ve bağlandığın adamları görebilmen normal.

Evet güvenli. En azından kaynak kodu kapalı, her yerinden reklam fışkırmaya çalışan şeffaf olmayan programlardan bin kat daha güvenilir.

IP adresleri olması normal. Onlar bağlandığınız kişiler. qBittorrent güvenilirdir. uTorrent her yeri reklam dolu, yavaş, (iddialara göre) spyware bulunduran gereksiz bir client.

Torrent'in hiçbir türlüsü güvenilir değil niye böyle bir soru sordun korsan dediğin şey virüs zaten.

Torrent'in ne olduğunu ve ne için kullanıldığını bir araştırın bence. Size küçük bir bilgi vereyim. Torrent bir dosyayı aynı anda indiren birkaç kişi için dosyanın farklı yerlerini indirtip kişilere daha hızlı bir dosya indirimi sağlamak için kullanılır. Dosya transferi için kullanılır çoğu zaman. Benim bildiğim bu uTorrent bu sistemi kullanır. Yanlışım varsa daha bilgili arkadaşlar düzeltir.

Torrent'in ne olduğunu ve ne için kullanıldığını bir araştırın bence. Size küçük bir bilgi vereyim. Torrent bir dosyayı aynı anda indiren birkaç kişi için dosyanın farklı yerlerini indirtip kişilere daha hızlı bir dosya indirimi sağlamak için kullanılır. Dosya transferi için kullanılır çoğu zaman. Benim bildiğim bu uTorrent bu sistemi kullanır. Yanlışım varsa daha bilgili arkadaşlar düzeltir.

Haklısınız IP gözüküyor demiş arkadaş ama dosyaya sahip olan Torrent kullanıcılarından parça parça veriyi çektiğini bilmiyor.

Gönderiliyor aşamasını geçebiliyor muyum acaba?
Seeding kısmından bahsediyorsunuz sanırım. Şöyle çalışıyor torrent; Dosyayı indirirkenki duruma peer deniliyor. Peer yaparken hem yükleyen insanlardan indiriyorsun hem de indirdiklerini öbürleri de indirebilsin diye yüklüyorsun. Bütün dosyaları indirdiğinizde seedleme kısmına geçersiniz o yüzden Gönderiliyor yazar. Bu kısımdayken öbürleri de indirebilsin diye yardımcı olma amaçlı Gönderiliyor kısmında isterseniz sonsuza kadar bekletebilirsiniz ya da durdurabilirsiniz. Durdurmazsanız uploadınızı kullandığından iyi bir internetiniz yoksa ping sorunu yaşayabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı