qBitTorrent IP adresi nasıl gizlenir?

Anladım peki şimdi qBitTorrent'ten dosya indirdiğimde IP gözükücek mi?
VPN kullanman gerek onun için. Gerçi gözükse de bir şey değil o. Statik IP kullanmıyorsundur muhtemelen.

IP ile gelen saldırıları PeerBlock engelliyor yapa bileceği kadar. IP adresin tamamen görünmesin dersen VPN kullanmalısın indirme sırasında.

VPN kullanman gerek onun için. Gerçi gözükse de bir şey değil o. Statik IP kullanmıyorsundur muhtemelen.

IP ile gelen saldırıları peerblock engelliyor yapabileceği kadar. IP adresin tamamen görünmesin dersen VPN kullanmalısın indirme sırasında.

Peki indirme yaparken yarıda durdurup modemi kapatıp açsam IP adresim değişir mi? Çünkü gözükmesini istemiyorum.

Değişir.

Sorun senin statik IP kullanıp, kullanmadığını belirtmende. Eğer hiç o servisi almadıysan rahat et. Her modem aç-kapa'da değişir IP.

Sanırım statik IP kullanmıyorum buna modem arayüzünden bakabilir miyim? Ancak hız testi yaptığımda modemi kapatıp açmasam bile operatörün altındaki IP adresi değişiyor.

Sanırım statik IP kullanmıyorum buna modem arayüzünden bakabilir miyim? Ancak hız testi yaptığımda modemi kapatıp açmasam bile operatörün altındaki IP adresi değişiyor.
Modem'de ağ ayarlaması DHCP mi yazıyor, static mi? En kolay yol şu:
1 tane hız testi yap, modemi yeniden başlat, yine test yap. IP değişiyorsa, Statik kullanmıyorsundur.

Yeni konular

Geri
Yukarı