QCY H4 vs Anker Soundcore Q10i

Hocam en son mesajdaki arkadaş gibi ben de cevabınızı bekliyorum. 2 senedir kullandığım SoundSurge 85 kulaklığın sağ tarafından ses gelmiyor, acilen yeni bir kulaklık almam lazım. Gürültü engelleme, konfor ve ses kalitesi bazında karşılaştırırsanız çok sevinirim.

Hocam almadıysanız halen almanızı öneririm. Bugün geldi H4. SoundSurge 85'e göre bass olarak daha iyi ama diğer seslerde ya benzer ya da bir tık daha kötü gibi geldi bana. Ekolayzır ayarı yapabildiğiniz için uygulamadan sorun olacağını sanmıyorum. Malzeme kalitesi olarak süngerler H4 de biraz daha iyi onun dışında plastiği birebir aynı hissettiriyor diyebilirim. ANC olarak SoundSurge 85 de özelliği açınca dip ses gibi bir şey geliyordu, ek olarak ses kalitesi değişiyordu biraz daha iyi oluyordu, H4 de ANC açınca hiçbir dip ses gelmiyor ve ses kalitesi birebir aynı kalıyor, dış sesi SoundSurge 85 kadar kestiğini sanmıyorum şu 1 saatlik ev kullanımımı göre ama dış ortamda da denemek lazım. Son olarak son ses seviyesi H4 de çok az daha yüksek diyebilirim.
Kablolu kullanımı nasıl, FPS oyunu oynanır mı?

Kablolu kullanımı nasıl, FPS oyunu oynanır mı?

Şimdi Valorant'ta ölüm maçı girip denedim sizin için hocam. Normalde PC de oyun için kullandığım kulaklığım Logitech G332 ona kıyasla yazacağım. Kulaklığın normal ayarında basslar yüksek olduğu için silah sesleri fazla ve tok geliyor, ayak sesleri ise anlaşılabiliyor fakat silah seslerinden dolayı geride kalıyor, PC de ekolayzer ayarı yapabiliyorsanız bu sorunu çözersiniz büyük ihtimalle. Gecikme olarak ise kablolu bağlasanız dahi aşırı az bir gecikme oluyor, üst seviyelerde oynamıyorsanız fark edeceğinizi bile sanmam. Kablolu bağlantıda ses seviyesi ise gayet iyi oluyor normal bir gaming kulaklık gibi.
Ek olarak kutuda çıkan kablonun uzunluğu hemen önünüzde laptop kullanıyorsanız yeterli olacaktır fakat masaüstü sistemde kasa biraz uzaksa yeterli olmayabilir.

Şimdi Valorant'ta ölüm maçı girip denedim sizin için hocam. Normalde PC de oyun için kullandığım kulaklığım Logitech G332 ona kıyasla yazacağım. Kulaklığın normal ayarında basslar yüksek olduğu için silah sesleri fazla ve tok geliyor, ayak sesleri ise anlaşılabiliyor fakat silah seslerinden dolayı geride kalıyor, PC de ekolayzer ayarı yapabiliyorsanız bu sorunu çözersiniz büyük ihtimalle. Gecikme olarak ise kablolu bağlasanız dahi aşırı az bir gecikme oluyor, üst seviyelerde oynamıyorsanız fark edeceğinizi bile sanmam. Kablolu bağlantıda ses seviyesi ise gayet iyi oluyor normal bir gaming kulaklık gibi.
Ek olarak kutuda çıkan kablonun uzunluğu hemen önünüzde laptop kullanıyorsanız yeterli olacaktır fakat masaüstü sistemde kasa biraz uzaksa yeterli olmayabilir.
Teşekkürler.

Hocam en son mesajdaki arkadaş gibi ben de cevabınızı bekliyorum. 2 senedir kullandığım SoundSurge 85 kulaklığın sağ tarafından ses gelmiyor, acilen yeni bir kulaklık almam lazım. Gürültü engelleme, konfor ve ses kalitesi bazında karşılaştırırsanız çok sevinirim.

Hocam almadıysanız halen almanızı öneririm. Bugün geldi H4. SoundSurge 85'e göre bass olarak daha iyi ama diğer seslerde ya benzer ya da bir tık daha kötü gibi geldi bana. Ekolayzır ayarı yapabildiğiniz için uygulamadan sorun olacağını sanmıyorum. Malzeme kalitesi olarak süngerler H4 de biraz daha iyi onun dışında plastiği birebir aynı hissettiriyor diyebilirim. ANC olarak SoundSurge 85 de özelliği açınca dip ses gibi bir şey geliyordu, ek olarak ses kalitesi değişiyordu biraz daha iyi oluyordu, H4 de ANC açınca hiçbir dip ses gelmiyor ve ses kalitesi birebir aynı kalıyor, dış sesi SoundSurge 85 kadar kestiğini sanmıyorum şu 1 saatlik ev kullanımımı göre ama dış ortamda da denemek lazım. Son olarak son ses seviyesi H4 de çok az daha yüksek diyebilirim.
Hocam çok teşekkür ederim geri dönüş için.

Merhabalar ben de kendi deneyimlerimi yazmak istiyorum. Kulaklık geldiğinde ses kalitesi gerçekten kötüydü fakat yukarıda arkadaşımızın verdiği eq ayarını yapınca gerçekten kulaklık çağ atladı. Taotronics soundsurge 85 ile kıyaslarsam eğer, H4 ün bassları evet daha iyi, H4 ün pedleri daha yumuşak ve daha kaliteli gibi geldi bana fakat H4 ün ANC özelliği beni asla tatmin etmedi. 19 saat urfadan izmire yolculuk yaptım ve gerçekten taotronicsin ANC özelliği çok daha iyiydi. ANC açısından bekletim aşırı yüksek değildi ama en azından Taotronics kadar vardır diye düşünmüştüm, maalesef yanılmışım daha da üzücü olan şey şu an Anker Q30 1800 TL ye düşüyor fakat artık çok geç… Bu kulaklığın pasif gürültü engellemesi daha iyi fakat pedleri taotronicse göre daha çok terletti ve sıktı beni. Tabii böyle olması normal çünkü taotronicse göre kulağı daha çok sarıyor bu yüzden ped kısmı biraz daha kişisel. Ses kalitesi az önce de yazdığım gibi bassları daha vurucu fakat genel ses kalitesi taotronicsle aşırı aşırı farklı diyemem. Ben kulaklıkla yaşayan bir insanım yeri geliyor ders çalışırken, yeri geliyor yolculukta, ders dışı kendimi soyutlamak istediğim zamanlarda kulaklık takarım. Gönül ister yüksek bütçeli kulaklıklar alalım fakat ekonomik durum izin vermiyor yine de eğer kulaklığı hala sipariş etmeyenler varsa ve ANC özelliği benim için olduğu gibi sizin için de çok önemliyse Q30 indirimdeyken onu da değerlendirin derim.

Hocam ben de aynı durumdayım. Soundsurge 85 in ANC özelliği bozuldu ve sesleri kesemiyor. QCY H4 almayı düşünüyorum. Sizce Soundsurge 85 e kıyasla ses kalitesi ve ANC nasıl ? Küçük bir karşılaştırma yapabilir misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı