QCY T13 Bluetooth Kulaklık Özellikleri

Teknik özellikler;
Bluetooth: 5.1
Sertifika: IPX4 - su sıçramasına karşı korumalı
Gürültü engelleme: Enc
Gecikme süresi: 160 ms
İletişim mesafesi: 10-15 metre
Kutu bataryası: 380mAh
Renk Seçenekleri : Beyaz, Siyah, Pembe (Türkiyede mevcut değil.)
Fiyat: 330 TL* (Siyah)
Fiyat: 330 TL* (Beyaz)

Kutu ışık anlamları;
%90 üzeri: Yeşil ışık
%50-%90 arası: Mavi ışık
%50 altı: Kırmızı ışık

Kulaklık ışık anlamları;
Mavi ışık yanıp sönme: Kulaklık bağlanmaya hazır.
Hiç ışık yanmıyor: Kulaklık bağlı

Şarj & oynatma süreleri;
Kutunun şarj süresi: Yaklaşık 2 saat (120 dakika)
Kulaklıkların şarj süresi: 5 dakikalık şarjla 1 saat oynatma
Kulaklıkların son seste oynatma süresi (müzik): 5.5-6 saat arası
Kulaklıkların %50 seste oynatma süresi (müzik): 7.5-8 saat arası
Kulaklıkların oynatma süresi (çağrı): 4.5-5 saat arası
Toplam oynatma süresi: Yaklaşık 40 saat**

Ekstradan mevcut olan özellikler;
Oyun modu: Bu mod açıldığında kulaklıktaki 160ms, 100Ms'ye kadar düşmektedir.
Uyku modu: Bu mod açıldığında kulaklıktaki dokunmatiği devre dışı bırakarak uyku esnasında istemsizce dokunulmasını önler.

Mikrofon & Ses hakkında;
Ses yüksekliği: Yeterli, t5'e kıyasla daha fazla seviyede
Müzik kalitesi: Basslar ön planda fazlasıyla yeterli seviyelerde, fiyat açısından bakarsak ortalamanın üzerinde***
Çağrı mikrofon performansı: Bu fiyat bandında olan kulaklara göre ortalama seviyelerde.***
Ses yalıtımı: Ses maksimum seviyede olduğunda %70'e varan bir yalıtım mevcut,
Ses seviyeniz %60-70'in üstüne çıkmadığı sürece tam yalıtım sağlar.

Kulaklık dokunmatiği hakkında;
Çeşitler: Tek dokunma, çift dokunma, 3'lü dokunma, 1.5 Sn. basılı dokunma
Özelleştirebililenler: Oynat/Durdur, sonraki parça, önceki parça, asistan, ses arttırma, ses azaltma, oyun modu
Not: Her iki kulaklık için ayrı ayrı özellik atayabilirsiniz.

Kutu içeriği;
Kulaklığın kendisi
Kulaklığın kutusu
2 adet küçük, 2 adet büyük silikon uçları. (orta boy olan kendisinde takılıdır.)
Kullanma kılavuzu

Kulaklığı nasıl şarj etmeliyim;******
Hızlı şarj adaptörü ile sürekli şarj etmeniz kulaklığın ömrünü azaltır.
Bilgisayar üzerinden şarj edebilirsiniz veya hızlı şarj desteklemeyen bir adaptör kullanabilirsiniz.****

Mutlaka kulaklığın kendi kablosu ile şarj edin ve adaptör kullanacaksanız mümkünse orijinal adaptör kullanın.****

Kutuyu yatacağınız zaman şarja koymanız saatlerce şarjda kalması bataryasının ömrünü azaltır. Bu yüzden mutlaka gerekenden fazla kutuyu şarjda bırakmayın.****

Kulaklığı eğer uzun süre kullanmayacaksanız örneğin 1-2 ay boyunca, kulaklığı kutunun içine değil yanına koyun.*****

Kulaklığın ve kutunun şarjını sonuna kadar kullanmayın, onun yerine şarjı %15-20 seviyelerindeyken şarja takın. Bu bataryanın ömrünü uzatacaktır.****

*Trendyol, Hepsiburada, Amazon sitelerindeki 26 şubat 2023 tarihli fiyat göz önünde bulundurulmuştur.
**Kutuyu sadece bir kez şarj ettikten sonra 40 saatlik şarj imkanı sunar.
***Mikrofon testi için YouTube incelemelerine göz atmanızı tavsiye ediyorum.
****Bunları yapmadığınızdada kulaklık bozulur demiyorum, sadece kulaklığın ömrünü kısaltmamak için yapıyoruz bunları.
*****Kulaklık uzun süreler kutuda beklerse bu batarya için iyi olmaz, özelliklede bu yüzden ürünü ilk aldığınızda rafta beklerken ömrü azalmasın diye pinlerin üzerinde kağıt bulunur.
******Burda yazanların hepsi bütün elektronik cihazlarda yapılması gereken şeylerdir, burda yazılanlara uyduğunuz takdirde ürününüzün bataryasının daha geç eskiyeceğinden emin olabilirsiniz.

Sorunlar & Çözümleri;

Kulaklığın birinden ses gelmiyor ne yapmalıyım?
1.) Telefonunuzun ayarlar bölümüne gidip, erişebilirlik bölümünden duyma, ses vb. seçin. Karşınızda olan sağ sol dengesi eğer ortada değilse ortaya getirip tekrar deneyin.
1.a) Kulaklıkta (pinlerinde) bulunan turuncu kağıdı çıkardığınızdan emin olun.

2.) Kulaklığı kutusuna koyun kutunun tuşuna 10-15 saniye basılı tutun kutuda mavi&kırmızı ışıklar yanıp sönecektir,
Daha sonra 30 sn bekleyin, bu sırada telefonunuzun Bluetooth kısmından kulaklığı unutun. Kulaklıkları kutudan çıkarın ve
Bağlanın.

3.) İmkanınız varsa başka telefon, tablet, PC üzerinden bağlanıp sorunun farklı cihazlardada devam edip etmediğini teyit edin.

4.) Kulaklığın örnek olarak sol tarafı çalışmıyor ise telefonu bağladıktan 15 sn sonra ses gelen tarafı (sağ) kutuya koyun ve ses gelmeyen
(Sol) takın. Halen ses gelmiyorsa 5. adıma geçin.

5.) Kulaklığı kutuya koyup dolana kadar şarj edin. Ardından tekrar bağlanıp sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.

Kulaklıkta dip ses, tıslama, cızırtı geliyor ne yapmalıyım?
T13 modelinde dip ses sorunu vardır, şarkı durduğunda 2-3 saniye boyunca olur. Eğer abartı bir şekilde olduğunu düşünüyorsanız adımları deneyin.
1.) Kulaklığı kutusuna koyun kutunun tuşuna 10-15 saniye basılı tutun kutuda mavi&kırmızı ışıklar yanıp sönecektir,
Daha sonra 30 sn bekleyin, bu sırada telefonunuzun Bluetooth kısmından kulaklığı unutun. Kulaklıkları kutudan çıkarın ve
Bağlanın.

2.) Uygulama üzerinden EQ ayarını değiştirmeyi deneyin.

Kulaklığın mikrofonu çalışmıyor ne yapmalıyım?
1.) Kulaklığın mikrofonunun tıkalı olmadığından emin olun.

2.) Kulaklığı her diğer sorunlarda yaptığımız gibi sıfırlamayı deneyin.

3.) Uygulamaya mikrofon izni verip vermediğinizi kontrol edin.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okuduğunuz için teşekkür ederim, Bunların dışında sorununuz yada eleştiriniz varsa yazmaktan çekinmeyin!

Gecikme süresini yanlış yazmışım, onu dikkate almayın.

Son düzenleme:
eline sağlık hocam güzel olmuş

@tolgahann_tosun selam bende bu kulaklığı almak istiyorum bütçem 400 TL sence aliyim mi 400 TL bandindaki en iyi kulaklık bumi genelde oyun ve müzik için kullanacağım oyunda ses kasacağım müzik ise baş kar filan tavsiye eder misin alayim mi?

@tolgahann_tosun selam bende bu kulaklığı almak istiyorum bütçem 400 TL sence aliyim mi 400 TL bandindaki en iyi kulaklık bumi genelde oyun ve müzik için kullanacağım oyunda ses kasacağım müzik ise baş kar filan tavsiye eder misin alayim mi?
Biraz geç yanıt verdim ama, tavsiye ederim tabikide bu bütçe bandında daha iyisi olduğunu düşünmüyorum, bu markaya ait 5 adet ürünüm var hepsindende memnunum, bluetooth kulaklıklarında bir sorun yaşarsanız bana buradan yazabilirsiniz.

Aldım, inanılmaz pişmanım tamamen balon bir kulaklık.

Merhaba, QCY-T5 kullanıyorum. iki sene oldu sanırım alalı ve aktif olarak kullanıyorum. Amazon'dan 50 ya da 150 liraya almıştım şimdi 600-800 arası olmuş. 1 sene önce sobanın üzerine düşürmüştüm, sol kulaklığın dokunmatik kısmı erimişti hafif, ama dokunmatik zarar görmedi. onun dışında sanırım kulak yapısından dolayı kulağımda sıkı durmuyor(diğer silikonlu kulaklıklara göre uzun süre ve iyi duruyor) sıkça düşürmüştüm kulaklığı bir sorun yaşamamıştım iki sene boyunca. Oldukça sağlam bir kulaklıkmış yani ahahahah.

Ama dün gece şarkı dinlemek için taktım kulaklığı, telefonu kenara bıraktım ses kesilmeye başladı. Sanırım bluetooth çekmiyor. Kulaklıktan ses çok iyi geliyor ama telefonun üzerine elimi koyduğumda ya da biraz uzaklaştırdığımda seste kesilme ve robotikleşme oluyor. PC'de de denedim bir şey değişmedi. Cihaza çok yakın durmam lazım veya hareket etmemem lazım. reset attım bir kaç defa ama düzelmedi. Ses geldiğinde harika geliyor ama sıkça bozuk ses geliyor.

Bu sorunu bi şekilde çözebilir miyim yoksa artık kulaklığıma elveda deme vaktim geldi mi? eğer ömrünü doldurduysa önereceğiniz başka bir kulaklık markası ya da modeli var mıdır yoksa t13 mü önerirsiniz? Mesala T13 kulağımda t5 gibi durur mu? Biraz büyük gibi gördüm fotoğraflarda. T5i de alırken çok tereddüt etmiştim bu konuda, diğer silikon kulaklıklara kıyasla çok sorun olmadı neyseki. Anladığım kadarıyla t13 ses kalitesi vs. çok daha iyi ama pek de bilgi sahibi değilim. Mesela t5de yaşadığım tek sorun pc'ye bağlandığında seste nadiren kısa süreli kesilme oluyordu. Araştırdım sanırım pc'nin bt frekansıyla alakalı bir şeymiş. t13'te bu olur mu?

Bu konuda önerinizi bekliyorum. Sorunun kaynağı ile ilgili açıklayıcı olsun diye biraz uzun yazdım kusura bakmayın. Vakit ayırdığınız için ve cevabınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

Merhaba, QCY-T5 kullanıyorum. iki sene oldu sanırım alalı ve aktif olarak kullanıyorum. Amazon'dan 50 ya da 150 liraya almıştım şimdi 600-800 arası olmuş. 1 sene önce sobanın üzerine düşürmüştüm, sol kulaklığın dokunmatik kısmı erimişti hafif, ama dokunmatik zarar görmedi. onun dışında sanırım kulak yapısından dolayı kulağımda sıkı durmuyor(diğer silikonlu kulaklıklara göre uzun süre ve iyi duruyor) sıkça düşürmüştüm kulaklığı bir sorun yaşamamıştım iki sene boyunca. Oldukça sağlam bir kulaklıkmış yani ahahahah.

Ama dün gece şarkı dinlemek için taktım kulaklığı, telefonu kenara bıraktım ses kesilmeye başladı. Sanırım bluetooth çekmiyor. Kulaklıktan ses çok iyi geliyor ama telefonun üzerine elimi koyduğumda ya da biraz uzaklaştırdığımda seste kesilme ve robotikleşme oluyor. PC'de de denedim bir şey değişmedi. Cihaza çok yakın durmam lazım veya hareket etmemem lazım. reset attım bir kaç defa ama düzelmedi. Ses geldiğinde harika geliyor ama sıkça bozuk ses geliyor.

Bu sorunu bi şekilde çözebilir miyim yoksa artık kulaklığıma elveda deme vaktim geldi mi? eğer ömrünü doldurduysa önereceğiniz başka bir kulaklık markası ya da modeli var mıdır yoksa t13 mü önerirsiniz? Mesala T13 kulağımda t5 gibi durur mu? Biraz büyük gibi gördüm fotoğraflarda. T5i de alırken çok tereddüt etmiştim bu konuda, diğer silikon kulaklıklara kıyasla çok sorun olmadı neyseki. Anladığım kadarıyla t13 ses kalitesi vs. çok daha iyi ama pek de bilgi sahibi değilim. Mesela t5de yaşadığım tek sorun pc'ye bağlandığında seste nadiren kısa süreli kesilme oluyordu. Araştırdım sanırım pc'nin bt frekansıyla alakalı bir şeymiş. t13'te bu olur mu?

Bu konuda önerinizi bekliyorum. Sorunun kaynağı ile ilgili açıklayıcı olsun diye biraz uzun yazdım kusura bakmayın. Vakit ayırdığınız için ve cevabınız için şimdiden çok teşekkür ederim.
T13 ANC almanızı tavsiye ederim, kulaklığı resetlediginiz halde sorun devam ediyorsa geçmiş olsun.

t13 hiç oturmaz hiç ergonomik değil sürekli düşüyor

Yeni konular

Geri
Yukarı