QEMU Sürücü Tavsiyesi

Makaleler
20
Yer
Nordschleife
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Linux Mint 20.3 Una üzerinde QEMU/KVM ile çalışan Windows 8.1 için hangi sürücüleri önerirsiniz? Virt-manager GUI'si ile beraber kullanıyorum. GPU Hızlandırma(DirectX) ve kabul edilebilir performans arıyorum.

GPU Passthrough VT-d olmamasından dolayı bir seçenek değil benim için. Ekran kartım Nvidia GT 620M ve Vulkan desteği yok.

@433815, sizin bu konuda deneyiminiz vardı sanırsam, yardımcı olur musunuz?

Performans derken ne icin lazim?

Virtio surucusu OpenGL destekliyor. QEMU ile normal aktif olmuyor galiba. Derlerken OpenGL'i acaksin.

Ben bu cozumu buldum. Baska kolay cozumler olabilir.

Virtio surucusu OpenGL destekliyor. QEMU ile normal aktif olmuyor galiba. Derlerken OpenGL'i acaksin.

Ben bu cozumu buldum. Baska kolay cozumler olabilir.
VirtIO sunucusunu çalıştıramadım. Sürücü kurulmuyor, Zorla ISO içindekini gösterdim ancak gene de kabul etmiyor. Video içinden VirtIO seçili olmasına rağmen.

GPU hizlandirma aciliyor ya aslinda, DirectX belki kullanilir Windows sanallastirmasinda.
Hocam Snap istiyor. APT yüzünden birden fazla kez format atmış biri olarak hem bloatware hem de paket yöneticisi olarak bu programı istemiyorum.

Hocam Snap istiyor. APT yüzünden birden fazla kez format atmış biri olarak hem bloatware hem de paket yöneticisi olarak bu programı istemiyorum.
Hacı o zaman güzelce derleyeceksin vallahi. Ben derledim, OpenGL'i açtım ama mavi ekran hataları aldım. Düzgün derleyemedim yani.

Bu rehberden yaptım ben; QEMU with hardware graphics acceleration - GENIVI Development Platform GDP - Confluence
Eski sürüm olarak referans almış, yeni sürümler ile de deneme yapabilirsin.

Geri
Yukarı