QK1-6841 tarayıcıyı nasıl kullanabilirim?

Affansen

Kilopat
Makaleler
1
İyi geceler. Dün yazıcıdan söktüğüm tarayıcı kısmındaki alet ile RGB aydınlatma yapmıştım. Bugün düşündüm de, madem bu fotokopi çekiyor, bunu ayriyeten kullanabilir miyim diye düşündüm. Tarayıcının resmini aşağıya bırakıyorum.
Toplam 12 pin var. Bunlardan 4 tanesi ışık için. Tarayıcıyı kullanmak için nasıl bağlamam gerektiğini bilmiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum. :D.
Ürün modeli: QK1-6841.

WhatsApp Image 2020-12-16 at 21.07.56.jpeg

WhatsApp Image 2020-12-16 at 21.07.55.jpeg

@465789 @Samotne Ciasteczka @Motionless IN White @317678 @Chloe Price @Ma'at @Steve Rogers @184424 @Ribozom

Son düzenleyen: Moderatör:
Gerçekten bir şey çıkaramadım. Pandemi sürecinde olmasaydık dükkana gider bir bakardım fakat artık evde boş boş oturup ders çalışıyorum. Ne yazık ki daha önce incelemeye fırsat bulduğum bir yazıcının tarayıcısı değil bu. Belki @SideWinder hocam devrelere bakarak bir şey çıkarabilir.

Gerçekten bir şey çıkaramadım. Pandemi sürecinde olmasaydık dükkana gider bir bakardım fakat artık evde boş boş oturup ders çalışıyorum. Ne yazık ki daha önce incelemeye fırsat bulduğum bir yazıcının tarayıcısı değil bu. Belki @SideWinder hocam devrelere bakarak bir şey çıkarabilir.
Eğer dijital veya analog sinyal veren çıkışlarını inceleyebilirsem Arduino ile belki bir yere varabilirim. Ama ne yapmam gerektiğini hala çıkaramadım.

Dediğim gibi muhtemelen gitsem köşede bir yerde bundan bulurum fakat evdeyim ve ders çalışıyorum. Umarım yardım edebilecek başka bir bilgili üye bulursunuz. :)
Tamam hocam acelesi yok. Seneye yaparız artık. :D
Şu an dışarıdan müdahale edilemiyor. İlerleyen zamanlarda belki datasheet falan çıkar ama şu an mümkün değil gibi duruyor. :)

Beni etiketlemediği için bulamaz. Tesadüfen gördüm konuyu, elimde aynı tarayıcının anakartının ve tarayıcı kısmının kabloları @Affansen tarafından ısırılıp koparılmamış hali var.

Geri
Yukarı