QP Bilişim'den ADATA XPG SPECTRIX D41 alınmalı mı?

Buğra G.

Decapat
ADATA XPG SPECTRIX D41 2X8GB DDR4 3000MHz RAM alacağım.

Önce İtopya üzerinden alacaktım. Fiyatı 606 TL'den bir gün içinde 751 TL'ye çıktı. Günlerdir inmesini bekledim ama inmedi.

Birkaç gün önce Technopat YouTube kanalındaki QP Strix sistem videosunu gördüm. QP Bilişim'in sitesinde, aynı RAM'in hem gri hem de çok daha ucuz olduğunu gördüm.

- QP Bilişim, müşteri desteği ve ürün güvencesi konusunda nasıldır?

- İki ürünün kodlarında fark olarak "A" ibaresi bulunmakta. Bu "A" nedir, ne değildir?

- Kargolama süreleri nasıldır?

Yardımcı olacak herkese şimdiden teşekkür ederim.

Geçen sene QP Bilişim'den alışverişlerim olmuştu, güvenilir bir firma ve hızlılar. Hatta ilk siparişimde bilgisayar kasamın üzerinde üretim kaynaklı boya lekeleri vardı. Arayıp durumu belirttim ve fotoğraf gönderdim. Bana kasayı yollamamı istediler ve aynı anda daha kasam onlara ulaşmadan bana yenisini kargoladılar. Herhangi bir sorun yaşayacağınızı sanmıyorum.

QP Bilişim bir çok firmanın distribütörüdür zaten. Ordan alabilirsiniz. A ibaresinin renk farkından kaynaklı olduğunu düşünüyorum sitesinden baktım bir fark görünmüyor.

QP Bilişim'den akrabama hazır sitem aldık. Alışverişten memnun kaldık. Müşteri hizmetlerine ulaşmak da kolaydı. Maile de dönüş yapıyorlar. Kargo da çok bekletmeden geldi. 3-4 gün içinde aldık.

Teşekkür ederim arkadaşlar. Başka QP üzerinden alış-veriş yapanlar tecrübelerini benimle paylaşabilir mi?

Şimdiye kadar 2 ürün aldım. İkisi de yakın zamanda yaptığım alışverişlerdi. 1 ay kadar önce mekanik klavye ve kulaklık siparişi vermiştim ve ikisi de 1 günde elimde oldu. Siparişi biraz erken verirseniz aynı gün kargoya veriyorlar. Destek konusunda bir şey söyleyemeyeceğim çünkü bir sıkıntı yaşamadığım için desteğe başvurmadım. Fakat ben de alışveriş yapmadan önce araştırmıştım. Destek konusunda da yorumlar çok iyiydi.

Buraya önemli bir not bırakıyorum. Geçen RAM alırken başıma geldi.

Itopya maalesef biraz uyanıklık yapan bir yer gibi. RAM alırken SKU koduna iyi dikkat edin, mesela bazı belleklerde gecikme sürelerini belirtirken bazılarında yazmıyorlar. Örneğin XPG Spectrix D60G'nin 3200MHz CL16 olan birkaç versiyonu var. Itopya CL18-20-20 olanı satıyor ama bunu belirtmiyor. SKU kodunu XPG'nin sitesinden kontrol edince anlıyorsunuz.

Ben ne yaptım? XPG'nin sitesinden daha düşük gecikme süresine sahip olan CL16-18-18 versiyonun kodunu aldım, baktım o kodla kimler satıyor. QP Bilişimde Itopya'nın sattığı ürünün daha iyisini, daha ucuza buldum ve oradan aldım. Adamlar aynı gün kargoladı, ertesi gün elimde oldu. Gayet memnun kaldım, düzgün çalışan bir yer bence.

Bu da böyle bir anımdır :)

Buraya önemli bir not bırakıyorum. Geçen RAM alırken başıma geldi.

Itopya maalesef kendisine yakışır şekilde bir hinlik yapıyor. RAM alırken SKU koduna iyi dikkat edin, mesela bazı belleklerde gecikme sürelerini belirtirken bazılarında yazmıyorlar. Örneğin XPG Spectrix D60G'nin 3200MHz CL16 olan birkaç versiyonu var. Itopya CL18-20-20 olanı satıyor ama bunu belirtmiyor. SKU kodunu XPG'nin sitesinden kontrol edince anlıyorsunuz ki bunu da herkes yapmaz.

Ben ne yaptım? XPG'nin sitesinden daha düşük gecikme süresine sahip olan CL16-18-18 versiyonun kodunu aldım, baktım o kodla kimler satıyor. QP Bilişimde buldum ve oradan aldım. Adamlar aynı gün kargoladı, ertesi gün elimde oldu. Gayet memnun kaldım, düzgün çalışan bir yer bence.

Bu da böyle bir anımdır :)
QP ve Itopya yakın firmalar bile değil. 😊 Aralarındaki fark çok fazla.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı