QP Nova yükseltme önerisi

Suppeth

Decapat
Merhabalar,
Ben iki sene önce Technopat’ın tavsiyesi olan QP Nova isimli bilgisayarı aldım. Artık oyunlarla ilgili beklentim yükseldiği için parçaları yükseltmek istiyorum. Bana ne önerebilirsiniz?

Eğer sınırsız bütçeniz varsa Z serisi bir anakart ile 10900K alınabilir. Yanına 6900 XT güzel gider. Tabii AMD tercih edersen 5900X çok iş görecektir. Ayrıca 1200W ayarında bir PSU sağlarsanız süper olur. Eğer bütçeniz sınırlı ise belirtin.

Bütçe yüksek.
Eğer sınırsız bütçeniz varsa Z serisi bir anakart ile 10900K alınabilir. Yanına 6900 XT güzel gider. Tabii AMD tercih edersen 5900X çok iş görecektir. Ayrıca 1200W ayarında bir PSU sağlarsanız süper olur. Eğer bütçeniz sınırlı ise belirtin.

2K'ya yükseltmek istiyorum onu karşılaması önemli bütçeyle ilgili bir sıkıntı yok.

2K için yeterli bir sistem;
RTX 3070.
Ryzen 5 5600X.
ASUS ROG STRIX B550-F anakart.
Corsair RM750 PSU.

Teşekkürler. Bütçen yüksekse neden QP nova aldın derseniz ailem bilgisayar için para harcamayı gereksiz görüyor ben de düşük sistem alıp upgradeler isem pek bir sıkıntı oluşmaz. Yani ‘’yeni bilgisayar’’ alamam ama elimdekini geliştirebilirim.

Teşekkürler. Bütçen yüksekse neden QP nova aldın derseniz ailem bilgisayar için para harcamayı gereksiz görüyor ben de düşük sistem alıp upgradeler isem pek bir sıkıntı oluşmaz. Yani ‘’yeni bilgisayar’’ alamam ama elimdekini geliştirebilirim.

Eğer bütçe gerçekten sınırsızsa RX 6900XT ve R9 5950X'li sistem dizebilirsiniz 8K 50-60FPS için. Ama 2K çözünürlük için 3070 gayet yeterli. Yinede RX 6800'ü bekleyin isterseniz daha uyguna daha yüksek performans sunabilir.

Geri
Yukarı