Quad Core 6600 PC kapanıyor

Daimasen

Decapat
İşlemci yeni aldığım taktım PC'ye kapanıyor. PSU 250 Watt. Neyden kaynaklanıyor? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba kapanıyor derken ne yapınca kapanıyor bir hata falan mı veriyor. PSU yeterli normalde işlemci fanın dişlileri oturmamış olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
N11 den ikinci el aldım yanında hediye olarak termal macunu gönderdiler sonra soru sordum onlara mesai bitmiş olduğu için kendileri bizzat beni arayıp termal macunu sürmem gerekiyor mu diye sordum onlarda evet sürmeniz gerekli dedi ama bendeki işlemci eski olana 2011 yılında almıştım daha bugüne kadar macun sürmeden çalışıyor dedim arayan kişi termal macunu sürmem gerektiğini söyledi işlemciyi anakarti yakabilirsin diye uyardı ALLAH razı olsun bnde macunu sürdüm şimdilik sıkıntı yok ama işlemci soğutucunun iki ayağı da kırık koçum benim bee hala çalışıyor ama tam soğutmuyor idarelik kullanıyorum yenisini alcam ama ayakları çevirmeli lanet olsun sevmiyorum 🤗🙃🙃

N11 den ikinci el aldım yanında hediye olarak termal macunu gönderdiler sonra soru sordum onlara mesai bitmiş olduğu için kendileri bizzat beni arayıp termal macunu sürmem gerekiyor mu diye sordum onlarda evet sürmeniz gerekli dedi ama bendeki işlemci eski olana 2011 yılında almıştım daha bugüne kadar macun sürmeden çalışıyor dedim arayan kişi termal macunu sürmem gerektiğini söyledi işlemciyi anakarti yakabilirsin diye uyardı ALLAH razı olsun bnde macunu sürdüm şimdilik sıkıntı yok ama işlemci soğutucunun iki ayağı da kırık koçum benim bee hala çalışıyor ama tam soğutmuyor idarelik kullanıyorum yenisini alcam ama ayakları çevirmeli lanet olsun sevmiyorum 🤗🙃🙃
Öncelikle adınıza sevindim. Sonda, aslında çok da pahalı bir şey değil 20 25TL bandında bulabilirsiniz. Sağlık önemli, iyi forumlar:)

20 25TL mi? Komple LGA775 stok fan o paraya satılıyor. Direk yenisini alır takar. Ben anakart uyumsuzluğu zannettim ısı kaynaklı çıktı. Yani Core 2 quad serisinin en ısınan modeli takılmış bir de soğutucu sıkıntılı Q8200 Q9550 falan olsa neyse de acil soğutucunu yenile derim.

Teşekkür ederim ALLAH razı olsun sizden yardımlarınız için aydınlattığınız için Quad serisinin ısınma problemi var forumlar da herkes övüyor kimse ısınmadan bahsetmedi dün letgodan ikinci el fan aldım gelip taktı vidalı çok güzel soğutucuydu fakat adam gittikten sonra çalıştırdım uçak sesi çıkarıyor du vallahi billahi beynimi yedi başım ağrıdı çıkardım kendi fanı mı taktım pcmin sesi gelmiyor du o fanı takınca ayakları çevirmeli lanet olsun kırılıyor nasıl birşey se yeni alsamda macun yenilersem kırılır tekrar diye korkuyorum😥

20 25TL mi? Komple LGA775 stok fan o paraya satılıyor. Direk yenisini alır takar. Ben anakart uyumsuzluğu zannettim ısı kaynaklı çıktı. Yani Core 2 quad serisinin en ısınan modeli takılmış bir de soğutucu sıkıntılı Q8200 Q9550 falan olsa neyse de acil soğutucunu yenile derim.
Komle soğutucu alsın demek istedim zaten :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı