Quad İşlemcili Sisteme Ekran Kartı Yükseltmesi

Togiiiiiii

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba :)
Sistem ozelliklerim:
  • Asus P5 kpl anakart
  • Intel Quad Core 2.66MHz (4 cekirdek)
  • 4GB 800MHz RAM
  • 240 Watt PSU
  • 1GB 128 bit ekran kartı
Amacım bu makinede daha iyi bir League of Legends performansı elde etmek. Bütçe çok önemli değil. Ekran kartı ve gerekirse PSU güncellemesi yapmak istiyorum. Bu konudaki tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar. Şimdiden teşekkür ederim :)

r7 240 veya gt 1030 alınabilir.
İşlemci modelinizi belirtirseniz daha sağlıklı tavsiyelerde bulunabiliriz.
En az 300w bir power kullanmanız yararınıza olacaktır. Zira bileşenlere zarar verebilir şuan kullandığınız yetersiz bir power.

Son düzenleyen: Moderatör:
r7 240 veya gt 1030 alınabilir.
İşlemci modelinizi belirtirseniz daha sağlıklı tavsiyelerde bulunabiliriz.
En az 300w bir power kullanmanız yararınıza olacaktır. Zira bileşenlere zarar verebilir şuan kullandığınız yetersiz bir power.
Hocam galiba bu işlemci Q6600. Eğer buysa R7 250 alınabilir.

Hocam galiba bu işlemci Q6600. Eğer buysa R7 250 alınabilir.

o fiyata çıkıldıysa az daha zorlayıp gt 1030 alınması f/p açısından daha yararlı olacaktır.
r7 250 fiyatına göre düşük performans veriyor.

GT 1030 alınabilir. Youtube üzerinden test videolarını izleyebilirsin. 2016'ya kadar çıkmış AAA oyunlarda bile gayet oynanılabilir bir performans veriyor. Anakart destekliyorsa ilerde Xeon işlemcide takabilirsin. R7 240-250 eskiden iyi fiyat performans kartları olsada GT 1030-RX 550 çıktıktan sonra tercih edilmemesi gerekiyor.

GT1030 1080p giriş kartıdır. Tahminen monitörünüz 720-900P arasında olduğundan ekstra performans alacaksınız. Oyun deneyiminize zarar vermeyecek düzeyde bir darboğaz olacaktır.

Hazır konusu açılmışken benimde bir sorum olacak. Eski bir 300W güç kaynağı 12W kanalından 190W güç veriyor. 95W tüketen Q9400 işlemci ve 35W güç tüketen R7 240 ekran kartı kombinasyonuyla sıkıntı çıkartırmı ?

Merhabalar yeni bir ekran kartı almak istiyorum ama kararsızım yardım ederseniz sevinirim.

İşlemci: intel core 2 quad q9400 2.66Ghz

Ram:8gb

Anakart: HP 3048h

Mevcut ekran kartı: Gt 9800 green edition

Ben gt 1030 almak istiyorum acaba anakartımla uyumlu mudur? bi de sistemde darboğaz sorununu yaşar mıyım veya başka önerileriniz var mı?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı