Quad Q8400 Sisteme Windows 10 Yüklemek

justreo

Decapat
Merhabalar, 8.5 yıllık eski bir masaüstü bir bilgisayarım var.
Sistem özellikleri şöyle :
  • Anakart : Foxconn G31MXP
  • Ekran Kartı : ATI Radeon 5400 HD
  • İşlemci : Intel Core 2 Quad Q8400
  • RAM : 2GB DDR2 800Mhz ( 2GB daha ekleyeceğim.)
  • Harddiskte yeterli alan bulunmakta.
Şu an sistemimde Windows 7 var fakat Windows 10'un kullanım rahatlığı nedeniyle Windows 10'a geçeyim diyorum. 2GB RAM daha ekleyip sistemi 4GB RAM'li yapacağım. Sizce doğru bir karar olur mu? Sisteme bir sıkıntı çıkarır mı? Windows 7'de kalmalı mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır olmaz. Benim de aynı senin gibi sistemim vardı. Windows 10 kullanıyordum.
Merhabalar, zamanında bilgisayarın 2GB rami yanmıştı aklıma o geldi, bende bilgisayara ve slotlara artık pek güvenemediğimden 1GB ram sipariş ettim. Kısacası 3 GB RAM'li sisteme kuracağım Windows 10'u. Sistem boştayken 1GB'dan az yerse kurtarır beni diye düşünüyorum.

Merhabalar, zamanında bilgisayarın 2GB rami yanmıştı aklıma o geldi, bende bilgisayara ve slotlara artık pek güvenemediğimden 1GB ram sipariş ettim. Kısacası 3 GB RAM'li sisteme kuracağım Windows 10'u. Sistem boştayken 1GB'dan az yerse kurtarır beni diye düşünüyorum.
İnternette gezinmek için yeterli ama oyunlarda çok sıkıntı yaşarsanız ya da oynayamazsınız. En az 8 GB olması lazım. Anakartınız da Max 4 GB destekliyor.

İnternette gezinmek için yeterli ama oyunlarda çok sıkıntı yaşarsanız ya da oynayamazsınız. En az 8 GB olması lazım.
Ekran kartı CS:GO'yu bile kaldırmıyor :) Bilgisayarı internette gezinmek ve kurcalamak için kullanıyorum. O yüzden üstünde çok para harcamak istemiyorum. Zaten 1 GB RAM sorunsuz çalışırsa, 2GB daha sipariş ederim. Sistem en fazla 4GB destekliyor.

Bilgilendirme : 1GB RAM daha ekleyip temiz kurulum ile Windows 10 Pro x64 yükledim. Boşta 1.2-1.5 GB RAM yiyor. Tarayıcı kullanımı rahat. En azından görseli güzel. Bilgisayar son zamanlarını böyle yaşasın..

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı