Quadro RTX 8000 neden bu kadar pahalı?

Sizde kesin vardır. Hatta RTX 9000 vardır. Kendinize özel yaptırdınız değil mi?
Bende yok da İngiltere ve Fransa'daki şirketler 8000 aldılar artık onların sunucularında render almamı istedikleri için. Fransa'daki şirket ısrarla CPU render'a devam ediyordu, son sözleşme yenileme döneminde GPU almaları için baskı kurunca onlar da aldılar. İlla Quadro almanıza gerek yok dedim ama kurumsal ürünlerin garantilerine çok önem veriyor Avrupalı şirketler.

Bu işe ilk başladığım zamanlarda bir Quadro denemem oldu K5200 ile, fiyatına değecek bir şey göremeyince şahsi olarak SLI 980 Ti ve sonrasında RTX 2080 Ti kullanımına geçtim. Yakın zamanda muhtemelen RTX 3090'a geçiş yapmam gerekecek, 2080 Ti'ın VRM sorunu oldu yazlıktaki elektrik hataları nedeniyle.

Bende yok da İngiltere ve Fransa'daki şirketler 8000 aldılar artık onların sunucularında render almamı istedikleri için. Fransa'daki şirket ısrarla CPU render'a devam ediyordu, son sözleşme yenileme döneminde GPU almaları için baskı kurunca onlar da aldılar. İlla Quadro almanıza gerek yok dedim ama kurumsal ürünlerin garantilerine çok önem veriyor Avrupalı şirketler.

Bu işe ilk başladığım zamanlarda bir Quadro denemem oldu K5200 ile, fiyatına değecek bir şey göremeyince şahsi olarak SLI 980 Ti ve sonrasında RTX 2080 Ti kullanımına geçtim. Şimdi birlikte çalıştığım 2 şirketin kendi sunucularına taktırdım ekran kartı, onlara gerek yok desem de aldılar
Yani bu ekran kartı oyunlarda 3090 kadar öne çıkamaz. Öyle mi?

Yani bu ekran kartı oyunlarda 3090 kadar öne çıkamaz. Öyle mi?
3090'la karşılaştırmak bence haksızlık olur. RTX Quadro RTX 2080Ti zamanına yakın çıkmıştı sanırım, normal olarak onun mimarisiyle yapıldı. 3000 serisi mimarisi ile yapılacak olanın adı A6000.

Quadro serisi ile Tesla serisi fazla benzer olduğu ve Tesla ile araba üreten Tesla ile karıştırıldığı için iki ad birleştirilip A oldu.

Edit: Olmayabilir de. :D

Son düzenleme:
Quadro serisi ile Tesla serisi fazla benzer olduğu...
2 seri farklı amaçlar için kullanılan kartlar. Birisi 3 boyutlu dizayn ve iş sunucuları için kullanılıyor, diğeri hesaplamalar ve kümelerde (süper bilgisayarlar) kullanılıyor. Tesla serisinin amacı video çıkışı vermek değil, Quadro serisi gibi renderlarda kullanılmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı