Qualcomm Snapdragon 7 Gen 3 Tanıtıldı, İşte Özellikleri

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Snapdragon 7 Gen 3

Qualcomm, mobil cihazlar için en yeni yonga seti olan Snapdragon 7 Gen 3’ü tanıttı. Yonga TSMC’nin 4nm üretim sürecinde üretiliyor ve 1+3+4 CPU kurulumuyla öne çıkıyor. Bu kurulumda 2.4 GHz’de çalışan 3 adet performans çekirdeği ve 1.8 GHz’de çalışan 4 adet verimlilik çekirdeğinin yanı sıra 2.63GHz’de çalışan bir ana çekirdek mevcut. Qualcomm, Snapdragon 7 Gen […]

Devamı: Qualcomm Snapdragon 7 Gen 3 Tanıtıldı, İşte Özellikleri
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Bu snapdragon da bir samsung bi tmsc dönüp duruyor.
MTK sollar bu kafayla bunları.
Samsung'un elinden çıkmasın da kim yaparsa yapsın, orta sınıf cihazlara düzgün soğutma bloğu koymayınca diğer Android üreticileri solluyor Samsung'u.

Son düzenleme:
Samsung'un elinden çıkmasında kim yaparsa yapsın, orta sınıf cihazlara düzgün soğutma bloğu koymayınca diğer Android üreticileri solluyor Samsung'u.

Samsung' un muadil olduğu işlemcilere kıyasla bakınca soba gibi çalışıyor döktüğü işlemciler hemde kağıt üzerinde güzel veriler sunsa bile pratikde muadili olduğu işlemcilerin birer tık gerisinde kalıyor performansları.
Koskoca Samsung elektronik devi bir şirket' in böyle berbat şeyler üretiyor olması firma adına zarar.

Samsung' un muadil olduğu işlemcilere kıyasla bakınca soba gibi çalışıyor döktüğü işlemciler hemde kağıt üzerinde güzel veriler sunsa bile pratikde muadili olduğu işlemcilerin birer tık gerisinde kalıyor performansları.
Koskoca Samsung elektronik devi bir şirket' in böyle berbat şeyler üretiyor olması firma adına zarar.
Samsung'un yönetiminde kim varsa pataklamak lazım, S23 harici düzgün iş görmedik.
A serisi de yine aynı, Exynoss dayatması devam ediyor.
FE serisi desen eh işte, S23 FE yakışmadı sadece.

Samsung'un yönetiminde kim varsa pataklamak lazım, S23 harici düzgün iş görmedik.
A serisi de yine aynı, Exynoss dayatması devam ediyor.

Samsung zaten pazarda belli yer edinmiş marka imajı olan bir şirket bu yüzden cihazlarda basamaklama diyeceğin bir olayı var alt ve orta segmentte çirkin cihazlar üretip az farkla da bir üst cihazı saattırma şeklinde politikası var.
Birazda Amerika falan cihazlarına sahip çıkıyor şuan çin markası hariç cihaz üreten 2 tane marka kaldı birisi apple diğeri samsung, pazarın diğer hepsi çinlilere ait sayılır amerika bu markaları geride bırakacak birisini görürse önünü kapatır bir şekilde o yüzden de kendilerine biraz güvenleri var başka husus TMSC fabrikasının belirsizliği yani çin tayvanı işgal ederse amerika fabrikayı havaya uçurmalıyız vs. bişeyler diyordu bu yüzden üreticiler yarı iletken konusunda Samsung' a bel bağlamış durumda siyasi sebeblerden ötürür yani snapdragonda bu yüzden samsung' a döküm yaptırıyor mtk ise tayvanlı zaten tmsc döktürmesi normal.

Son düzenleme:
@DenizYıldızı Patrick özenerek ve detaylı bir şekilde güzel güzel yazmışsın ama bu tür ıvır zıvır problemler tüketicinin umurunda değil, tüketici aldığı ürünün parasına ve kalitesine bakar o kadar. :)

Ne olduğunu biliyorum da dediğin gibi Samsung bu işi beceremiyorum gidip Samsung dökümü işlemcili de cihaz almam güzel işler yapamadıkdan sonra sonuçta ben cihaza maaşım kadar para veriyorum ve en azında 2-3 sene bu cihazı kullanacam edecem almışken bulabildiğim en kaliteli olanı alırım :)

Snapdragon da amerikanın siyaseti yüzünden bir ton para kaybediyor adamlar en son Nokia geri dönsün diye dünyanın parasını nokia' ya hibe etmişti yani pazar çinlere geçmesin diye aynı parayı bizim general mobile falan sağlasa yatırm yapan şirketler Nokia' dan daha iyi iş yaparlardı eminim :D

Son düzenleme:
Ne olduğunu biliyorum da dediğin gibi Samsung bu işi beceremiyorum gidip Samsung dökümü işlemcili de cihaz almam güzel işler yapamadıkdan sonra sonuçta ben cihaza maaşım kadar para veriyorum ve en azında 2-3 sene bu cihazı kullanacam edecem almışken buladığım en kaliteli olanı alırım :)

Snapdragon da amerikanın siyaseti yüzünden bir ton para kaybediyor adamlar en son Nokia geri dönsün diye dünyanın parasını nokia' ya hibe etmişti yani pazar çinlere geçmesin diye aynı parayı bizim general mobile falan sağlasa yatırm yapan şirketler Nokia' dan daha iyi iş yaparlardı eminim :D
Bu şirketler bizim babamızın malı değil, batarlarsa batsınlar, bırak yesinler birbirini. 😂

Şimdilik Xiaomi K70 ve Realme GT 5 serisini merak ediyorum, Samsung'un bir süreliğine A serisi için düzgün performans sunan cihaz üreticeğine inanmıyorum.

Yerli malı üretimine teşvik olması iyi sonuçlar doğurur ama ülkemizde teknoloji ile ilgili üretim yapabilecek ve bu işin altından kalkabilecek şirket olduğundan emin değilim, toprağa çimento dökmek dâhâ hızlı para kazandırıyor.

A serisi de yine aynı, exynoss dayatması devam ediyor.

S23 FE içindeki Exynos güzel sonuç veriyor. Döküm sistemleri değişti zaten. Exynos 2400'den benim umudum var.

Geri
Yukarı