Qualcomm, Snapdragon 8 Gen 2 yongasını tanıttı

irsuya

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Mersin
8 Gen 1'e göre %40 daha yüksek verimlilik ve %30 civarlarında bir performans artışı söz konusu, yeni nesil Adreno GPU ise %45 kadar daha yüksek güç verimliliği sunuyor ve %20 civarlarında daha yüksek performansa sahip. Ayrıca TSMC'nin 4nm üretim sürecinden geçecek. Bağlantı tarafında ise Wi-Fi 7 teknolojisi sunulmaya başlamış, sayısal verilere baktığımızda Tensor G2'den ve A15'ten daha güçlü olduğu gözüküyor, A16'yı geçebilmek için + modelinin üretilmesi lazım diye düşünüyorum.

@Erenk1905
@BerkayZ87

qualcomm-snapdragon-8-gen-2-tanitildi-baglantilar.jpg

Son düzenleme:
8 Gen 1'e göre %40 daha yüksek verimlilik ve %30 civarlarında bir performans artışı söz konusu, yeni nesil Adreno GPU ise %45 kadar daha yüksek güç verimliliği sunuyor ve %20 civarlarında daha yüksek performansa sahip. Bağlantı tarafında ise Wi-Fi 7 teknolojisi sunulmaya başlamış, sayısal verilere baktığımızda Tensor G2'den ve A15'ten daha güçlü olduğu gözüküyor, A16'yı geçebilmek için + modelinin üretilmesi lazım diye düşünüyorum.

Eki Görüntüle 1574435
Bu sefer iyi duruyor. Bekleyelim.

8 gen 1'e göre %40 daha yüksek verimlilik ve %30 civarlarında bir performans artışı söz konusu, yeni nesil adreno GPU ise %45 kadar daha yüksek güç verimliliği sunuyor ve %20 civarlarında daha yüksek performansa sahip. Bağlantı tarafında ise Wi-Fi 7 teknolojisi sunulmaya başlamış, sayısal verilere baktığımızda tensor g2'den ve A15'ten daha güçlü olduğu gözüküyor, A16'yı geçebilmek için + modelinin üretilmesi lazım diye düşünüyorum.

@Erenk1905
@BerkayZ87

Eki Görüntüle 1574435

8 gen 2 şu aşamada iyi gözüküyor ama detaylı testlerden sonra net yorum yapmak daha doğru olur diye düşünüyorum.

Bluetooth'lu kulaklıkda ya da hoparlörde ses gecikmesi 89 msden 48 ms'e düşmüş.

Dinamik Uzamsal Ses desteği gelmiş.

Kamera tarafında da yapay zekada önemli iyileştirmeler ve yenilikler var.

Kaynak

Yeni konular

Geri
Yukarı