Quick CPU i7 1065G7 undervolt yapma

beckham0

Picopat
Daha fazla  
Merhaba. Ben i7 1065G7 işlemcime undervolt yapmak istiyorum. ThrottleStop'la yapılmıyor bu yüzden Quick CPU'yla yapmak istiyorum. Bu işlerde iyi olan varsa yardım ederse sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bildiğim kadarıyla 10. Nesil ve üzeri mobil işlemcilerin voltaj ayarları kilitli. 10. Nesil ilk çıktıktan bir süre sonra voltajı düşürerek işlemcinin güvenlik anahtarlarını sağlayan bölümünü devre dışı bırakabiliyordu kötü amaçlı yazılımlar. Bu yüzden voltaj ayarları kapalı hocam. Deneyebileceğiniz tek şey eğer bilgisayarınızın çıkışı 10. Nesil işlemcilerin çıkışına yakın ise en eski BIOS sürümlerine dönüp denemek. Zira Intel bu engellemeyi BIOS güncellemesi şeklinde yapmıştı.

Bildiğim kadarıyla 10. nesil ve üzeri mobil işlemcilerin voltaj ayarları kilitli. 10. nesil ilk çıktıktan bir süre sonra voltajı düşürerek işlemcinin güvenlik anahtarlarını sağlayan bölümünü devre dışı bırakabiliyordu kötü amaçlı yazılımlar. Bu yüzden voltaj ayarları kapalı hocam. Deneyebileceğiniz tek şey eğer bilgisayarınızın çıkışı 10. nesil işlemcilerin çıkışına yakın ise en eski BIOS sürümlerine dönüp denemek. Zira Intel bu engellemeyi BIOS güncellemesi şeklinde yapmıştı.

Bende de kilitli evet dedigini yapmak istiyorum da korkuyorum biraz.

Yeni konular

Geri
Yukarı