Quick CPU işlemci sıcaklığı 74 derece oluyor

Meijan

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayarımda bir çökme sorunu var oyun oynarken sıklaşıyor. Donanımsal olma ihtimali yüksek. Şüpheli parçalar; PSU, işlemci.
İşlemcim Core 2 Quad Q8200.
PSU 300W markası hakkında fikrimin olmadığı kasaya dahil bir PSU.
İşlemcinin çok ısınmasından veya PSU'nun yetersiz gelmesinden dolayı diyenler oldu.
İşlemci TDP 95W ekran kartı da 19W eski bir ekran kartı zaten.
Quick CPU'yu açıp oyun oynuyorum çöktüğünde sıcaklık bazen 68 bazen 74.
Fazla olmadığını düşünüyorum veya programın yanlış gösterme ihtimali var mı?

Bilgisayarımda bir çökme sorunu var oyun oynarken sıklaşıyor. Donanımsal olma ihtimali yüksek. Şüpheli parçalar; PSU, işlemci.
İşlemcim Core 2 Quad Q8200.
PSU 300W markası hakkında fikrimin olmadığı kasaya dahil bir PSU.
İşlemcinin çok ısınmasından veya PSU'nun yetersiz gelmesinden dolayı diyenler oldu.
İşlemci TDP 95W ekran kartı da 19W eski bir ekran kartı zaten.
Quick CPU'yu açıp oyun oynuyorum çöktüğünde sıcaklık bazen 68 bazen 74.
Fazla olmadığını düşünüyorum veya programın yanlış gösterme ihtimali var mı?
Intel'in sitesinde sıcaklık sınırı 71.4 derece olarak belirtilmiş önce sıcaklıkları kontrol altına almalı daha sonra PSU'dan şüphelenebiliriz.

Intel'in sitesinde sıcaklık sınırı 71.4 derece olarak belirtilmiş önce sıcaklıkları kontrol altına almalı daha sonra PSU'dan şüphelenebiliriz.
işlemcimin üretildiği yıllarda intel işlemcilerinde ısınma sorunu söz konusuydu bu yüzden garipsedim fakat pc boştayken sıcaklıklar 65~ derece o yüzden oyun oynarken alırı artmıyor 73 oluyor
Az önce 67 derecede çöktü

Ayrıca çöktükten sonra resetleyerek açabiliyorum bilgisayarı ve ilk resetlemede ekrana görüntü gelmiyor bir daha reset tuşuna basınca açılıyor. Çoğunlukla açılırken de çöküyor

Ayrıca çöktükten sonra resetleyerek açabiliyorum bilgisayarı ve ilk resetlemede ekrana görüntü gelmiyor bir daha reset tuşuna basınca açılıyor. Çoğunlukla açılırken de çöküyor

Ayrıca çöktükten sonra resetleyerek açabiliyorum bilgisayarı ve ilk resetlemede ekrana görüntü gelmiyor bir daha reset tuşuna basınca açılıyor. Çoğunlukla açılırken de çöküyor.

işlemcimin üretildiği yıllarda intel işlemcilerinde ısınma sorunu söz konusuydu bu yüzden garipsedim fakat pc boştayken sıcaklıklar 65~ derece o yüzden oyun oynarken alırı artmıyor 73 oluyor

Az önce 67 derecede çöktü

Siz yinede bakımını iyi yapın soğutucusunu da iyi montaj edin havalarda sıcak zaten ekstra etkilenebiliyorlar.

Siz yine de bakımını iyi yapın soğutucusunu da iyi montaj edin havalarda sıcak zaten ekstra etkilenebiliyorlar.

Macunu yeni değiştirdim. Kışın soğuğunda da aynı şeyi yapıyor... Parçalar en az 10 yıllık, bilgisayar çökmesin de ben mi çökeyim. Teşekkürler yardımın için.

Yeni konular

Geri
Yukarı