Quick CPU kaç FPS arttırır?

Sistemim 1200 AF RX560 8 GB RAM.
Fortnite oyununda Quick CPU'yu fullesem kaç FPS artar?

2 seneyi aşkın süredir kullanıyorum. FPS odaklı düşünmemek gerekiyor.
Isınma sorunun yoksa işlemci limitlere takılmıyorsa iyi veriler elde edersin ama sistemde ısınma sorunu varsa sen buna rağmen yazılım ile limitleri zorlayacaksan işlemciyi boşa yormuş olursun.

Çöp programlar yerine sistemini çift kanal RAM'e döndürürsen gözle görülür bir performans artışı yaşarsın. İşlemci tam beslenemedikten sonra overclock bile yeterli artışı sağlayamayacaktır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu programların bir işe yaradığını sanmıyorum.

Güç ayarları yapılandırılmış olsa bile bazı dizüstü bilgisayarlarda doğru çalışma aralığını yakalamak çok zor oluyor. Bu programlar sayesinde düzeltilebiliyor. i7 8550u işlemcim var ve yapısı gereği her zaman yüksek frekans çeviremiyor. Bu yazılım ile frekansı istediğim aralığa getirebiliyorum. Bu vesileyle de performans ve FPS artıyor.

Güç ayarları yapılandırılmış olsa bile bazı dizüstü bilgisayarlarda doğru çalışma aralığını yakalamak çok zor oluyor. Bu programlar sayesinde düzeltilebiliyor. i7 8550u işlemcim var ve yapısı gereği her zaman yüksek frekans çeviremiyor. Bu yazılım ile frekansı istediğim aralığa getirebiliyorum. Bu vesileyle de performans ve FPS artıyor.

Hocam işlemcim yük altında en fazla 50 derece. Sizce açmalı mıyım? Özellikle Fortnite'da kasırga geldiğinde FPS bazen 50'lere düşüyor ve bende takılma hissi yaratıyor. Bunu çözer mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı