QX9650 overclock

Birde anakart voltaj değerleri stabil olması lazım. Ben zamanında Intel DX58SO anakartın güney chipsetini yakmıştım. 4.8ghz'de İ7 920 çalıştırırken güney chipseti voltaj gel gitme olayından çöp olmuştu.

Voltajı otomatiğe alın aldığınız en stabil voltajı not edin. Ona göre FSB'yi düşürün ve çarpan kilidini arttırın.
Bunu akşam deneyip aldığım sonuçlardan sonra tekrar yazacağım.
Bu işlemci hakkında bilgi o kadar az ve yetersizki çözüm bulmakta zorlanıyorum.
Hocam öyle de adam anakartı satmıyor ki sen OC yapasın. P45'le çipsetle o seviyelere o anakartla çıkmanız zor bence. 965 çipset vardı bende onunla Xeon'da 4'ü görmüştüm. Ama direkt OC için çıkmış bir anakarttı.
Anakart açıklamasında aslında ultra akıcı overclock için tasarlanmıştır diyor bende ona güveniyorum biraz.
E8400 işlemciyi 4.5 ghzlerde stabil çalıştıran bir anakart yani ama ozamanlar 2x2 ram kullanıyordum bazı yabancı sitelerde 4 slot ram takınca overclock ta problem çıkabileceğini okudum ama dediğim gibi anakart ve işlemci için bilgi az

Son düzenleme:
Bunu akşam deneyip aldığım sonuçlardan sonra tekrar yazacağım.
Bu işlemci hakkında bilgi o kadar az ve yetersizki çözüm bulmakta zorlanıyorum.

Anakart açıklamasında aslında Ultra akıcı overclock için tasarlanmıştır diyor bende ona güveniyorum biraz.
E8400 işlemciyi 4.5 GHz'lerde stabil çalıştıran bir anakart yani ama o zamanlar 2x2 RAM kullanıyordum bazı yabancı sitelerde 4 slot RAM takınca overclock ta problem çıkabileceğini okudum ama dediğim gibi anakart ve işlemci için bilgi az.

Onlar hep gimik bende de 970A-G46 mobo var onun da öyle bir overclock ayarları var ki şaşar kalırsın ve sitesinde de overcloğu bayağı övmüşler ama gel ki VRM'leri kötü ben 4.5GHz'de 1.5Volt'ta çalıştırıyorum ama 10-12saat sonra VRM'ler artık çok yorulduğu için deli gibi performans kaybı yaşıyorum ki sizin anakartınız da çok iyi değil gibi. VRM'ler kötü değil de soğutması kötü benim anakartımın üzerinde kocaman bir VRM heatsink olduğu halde problem yaşıyorum sizin VRM'lerin üstünde de soğutucu yok.

Geri
Yukarı