"R" Harfini Söyleyemiyorum

Subs1e

Decapat
Daha fazla  
Başlıktan da gördüğünüz gibi, r harfini söyleyemiyorum. Mesela önemli bir şey söylerken karşımdaki insanın ciddiyeti bozuluyor. Sempatik olursun diyenler için öyle bir yapım yok. Sebep olarak ise küçükken dil altı bağım vardı ve aldırdım. Söyleyemediğim için dilimin r harfini söylerken yapılan hareketi unuttuğunu ve böyle söylemeye devam edince kalıcılaştığını düşünüyorum. Nasıl r harfini söylerim ya da dilimi nasıl alıştırırım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Başlıktan da gördüğünüz gibi, r harfini söyleyemiyorum. Mesela önemli bir şey söylerken karşımdaki insanın ciddiyeti bozuluyor. Sempatik olursun diyenler için öyle bir yapım yok. Sebep olarak ise küçükken dil altı bağım vardı ve aldırdım. Söyleyemediğim için dilimin r harfini söylerken yapılan hareketi unuttuğunu ve böyle söylemeye devam edince kalıcılaştığını düşünüyorum. Nasıl r harfini söylerim ya da dilimi nasıl alıştırırım?

Benim teyzemin kızı da böyleymiş. Bir gün okuldaki bir öğretmen almış yanına, sürekli "R" harfini tekrar ettire ettire söyletmiş. İlk başta söyleyememiş ama gitgide daha iyi söyleyebilmeye başlamış. Başka şeyler de yapmış mı bilmiyorum. Teyzemin kızı sadece orasını söylemişti. En son öğretmen sayesinde teyzemin kızı artık R'leri söyleyebilir olmuş.

Son düzenleyen: Moderatör:
Türkçe şarkı dinlerken eşlik edin ve şarkı sözlerini yutmadan söylemeye çalışın. Şarkılara eşlik ede ede büyük oranda R'leri söylemeye başladım ben.

Tarkan şarkıları idealdir bunun için. :)

Bunu "R"yi düzgüncene diyebilene kadar tekrarlayın.
Kuzenimin kuzeni sorunu böyle çözdü.

Cümle(Saçma):
Arı darımı yedi.

Geri
Yukarı