Çözüldü R2 220 sistem donuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

fair0

Hectopat
Daha fazla  
RAM
12 1300 MHz
Ekran kartı
Amd radeon hd r2 220 1 gb
İşlemci
Intel(R) Core(TM) i3-4160 CPU @ 3.60GHz, 3600 Mhz
Bilgisayarım biraz eksi bir bilgisayar ve her zamanki gibi oyun oynuyordum sonrasında programlarda kasma ve hata oluşmaya başladı örneğin GTA 5'e mod yüklemeye çalıştığımda bile basit bir işleme çok fazla beklemeye başladım ayrıca openvı programından dosya acınca bile kasmaya başladı sadece bu programda değil Steam Spotify gibi programlarda çökme bile olmaya başladı Kaspersky ile tarama yaptım trojan çıktı temizledim gene de aynı sonuç format atmak istemiyorum.

oyun 2022-11-28 180513.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Uçtan uca hata algılanmış hocam. Benim önerim SSD almanızdan yana uygun bir fiyatlı SSD takarsanız sisteme iyi olur hem oyunlarınızı da HDD'ye atarsınız bilgisayar kasmaz.

1669651770131.png

Hocam hemen oyle bir şey yapmaya gerek yok ekran kartı alacak para biriktiriyordum aman aman bir bütçem yok. Az once HDD'nin kaplosunu çıkarıp taktım sorun çözüldü sadece bu mavi kaldı.
Bilgisayarım biraz eksi bir bilgisayar ve her zamanki gibi oyun oynuyordum sonrasında programlarda kasma ve hata oluşmaya başladı örneğin GTA 5'e mod yüklemeye çalıştığımda bile basit bir işleme çok fazla beklemeye başladım ayrıca openvı programından dosya acınca bile kasmaya başladı sadece bu programda değil Steam Spotify gibi programlarda çökme bile olmaya başladı Kaspersky ile tarama yaptım trojan çıktı temizledim gene de aynı sonuç format atmak istemiyorum.

Eki Görüntüle 1587302
Hocam Disk ile ilgili sıkıntı görülüyor eğer diskiniz yeni ise ve SSD ise aşağıdakileri deneyin:
Hocam Malwarebytes ile gerekirse tarayın sonra antivirüs yazılımlarını silin şu ayarları uygulayın:
Eğer hala sıkıntı devam ediyorsa format atın ve sürücüleri yükleyin.

Hocam Malwarebytes ile gerekirse tarayın sonra antivirüs yazılımlarını silin şu ayarları uygulayın:
Eğer hala sıkıntı devam ediyorsa format atın ve sürücüleri yüklemeyi devam edin olmazsa sisteminize SSD güncellemesi yapın.
Hocam yapıyorum soyle bişi ile karşılastım buna bakarken mavi ekran verdi
HDD.png

Uçtan uca hata algılanmış hocam. Benim önerim SSD almanızdan yana uygun bir fiyatlı SSD takarsanız sisteme iyi olur hem oyunlarınızı da HDD'ye atarsınız bilgisayar kasmaz.

1669651770131.png

Hocam hemen oyle bir şey yapmaya gerek yok ekran kartı alacak para biriktiriyordum aman aman bir bütçem yok. Az once HDD'nin kaplosunu çıkarıp taktım sorun çözüldü sadece bu mavi kaldı.

Çözüm
Eki Görüntüle 1587351

Hocam daha hızlı sisteminizin çalışması amacı ile söylemiştim HDD'niz götürür sizi ama Ara Sıra Düşük yazma oranından böyle sıkıntı yaşayabilirsiniz diye.

Hocam daha hızlı sisteminizin çalışması amacı ile söylemiştim HDD'niz götürür sizi ama ara sıra düşük yazma oranından böyle sıkıntı yaşayabilirsiniz diye.

Anlıyorum hocam klavye farem de bozuk ustune ustuk ekran kartı yetmiyor böyle bir şey cıkınca iyice yandım gibi oldum.

Geri
Yukarı