R25 ile motor sürmeye başlanır mı?

Mesela arkadaş tek silindir CF Moto önermiş. Konuyu bu yüzden açtım. Sadece düşük hacimli motorları önermenizi istemedim çünkü beni kesmez. 600CC'den bile başlayan var. Evet dediğiniz gibi ortada bir risk var. Ama R25 başlangıç motoru değildir denemez bence.

Şahsen ben ilk motorum olduğu için tek silindir makine almıştım. İlk başlarda biraz gücü fazla geliyordu 50 CC motordan geçtiğim için ama R25'te ilk motor olarak alınabilir bence.

Bana göre R25 o fiyatları hak etmiyor ne sesi var ne soluğu. O paraya kralları gibi Honda hormet 600 alırım kendisi tecrübe ettiğim bir motor çok gür sesli çok güçlü çok ilgi çekici öneririm. Başlangıç olayına gelirsek bana göre başlangıç motoru diye bir şey yoktur çünkü sen dünyanın en iyi sürücüsüde olsan sokak arasında 100 ile gidersen 1 hafta yaşamazsın ben 200CC ile temel attım 1 hafta sonra Yamaha virago 535 500CC ile yoluma devam ettim.

Hocam ben bisiklet sporu ile ilgileniyorum profesyonel olarak eğer ilgininizi çekerse bisiklet sporu motordan daha zevkli atlaması zıplaması. Ancak bunun için güzel bir ebike olması gerekiyor ki insan zevk alsın.
Şimdi konuyu hakedişe taşıyacak olursak 150 bin bir motora vereceğime üzerine biraz daha koyup en kral 500-600CC’lik motoru alırım. Ama başlangıç motoru vardır. Hatta kesinlikle olması gerekir. İnsan her ne kadar kendimi bilirim dese bile illaki 600’lük motoru zaptetmekte zorlanacaktır. O güçteki motorlar 3. 4. viteste bile sarıyor. Ben deneyimsiz biri olarak tehlikeli buluyorum o CC’lerde başlamayı.

Şimdi konuyu hakedişe taşıyacak olursak 150 bin bir motora vereceğime üzerine biraz daha koyup en kral 500-600CC'lik motoru alırım. Ama başlangıç motoru vardır. Hatta kesinlikle olması gerekir. İnsan her ne kadar kendimi bilirim dese bile illaki 600'lük motoru zaptetmekte zorlanacaktır. O güçteki motorlar 3. 4. viteste bile sarıyor. Ben deneyimsiz biri olarak tehlikeli buluyorum o CC'lerde başlamayı.

Sarma olayı teknoloji ve senin gaz açmanda bitiyor hocam düşük devirde gaz verirsen sarmaz sadece biraz ağır oluduğu için bir süre taşımakta zorlanırsın onun dışı normal motordan bir farkı yok her şey insanın kendisinde bitiyor.

Arkadaşlar rica etsem 1. soruyu da cevaplar mısınız? Yamaha’nın kendi sitesinde 150 bin lira iken 2. el piyasası neden daha pahalı? Stokta olmadığı için mi? Yoksa araçlar gibi motorların da paketleri var mı? Ayrıca küçük bir soru tüm R25’lerde ABS bulunuyor mu?

Geri
Yukarı