CBR125R ile motor sürmeye başlanabilir mi?

Racing ile başlanmamalı bence ama çok da güçlü bir motor değil tamamen size bağlı denemenizi öneririm.

Başlanabilir ancak burada ki nüans motorun kaç devirde tekere geleceği ve ya hangi pozisyonda daha süratli olacağınız değil. Öncelikle vitessiz bir scooter ile başlayabilirsiniz. Atıyorum önünüzde ki aracı ortalayarak değil sağ ve ya sol teker hizasından takip etmeyi öğrenmeniz gibi. Aracı ortalayarak giderseniz önde ki araç genellikle çukur, logar kapağı vs. ortalamaya çalışır. Sizde acarı ortasından takip ederken yakın takip de bu durum sizi kazaya iter. Diğer bir örnek akan bir çoklu şeritli trafikte o şeridin kenarından değil şeridi ortalayarak gitmeniz ve diğer araçların sizi sıkıştırarak yoldan atmalarına engel olmanız gibi. Örnekleri fazlaca sıralayabilirim.
Bu detayları yakaladığınızda yüksek cc bir motor kullanmaya ve sonrasında gazı nerede açıp açmayacağınızı, viraja hangi noktadan girilip nereden çıkılması gerektiğini kavramanıza kalıyor.

16 yaşındayım ehliyet alacağım ilk motorum Honda CBR125R olacak sadece bisiklet tecrübem var. Sizce sürebilir miyim?
Başlanır ben mt-25'le başladım.
Başlanır ben mt-25'le başladım.
50 saatlik tecrübem vardı yalnız. daha küçük bir motorda ama dağ yollarındaydı onun dışında çok video izlemen lazım kurslardan daha iyi 😂.

Geri
Yukarı