R25i-30 renk ayarları nasıl olmalıdır?

wortex.10

Picopat
Daha fazla  
Selam. R25i-30 renk ayarları nasıl olmalıdır? Daha iyi görüntü elde etmek istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Bir de ghosting ve IPS glow testinde göz ile gördüğümde ghosting ve az IPS glow olmasına rağmen telefon ile fotoğrafını çektiğimde çok net ghosting ve çok daha fazla ışık süzmesi oluyor. Anlamadım.

Fotoğrafta değil de video kaydında daha doğru görüntü alırsın ghosting için, renk ayarı içinse kendin bulmalısın deneme yanılma ile gözüne nasıl iyi gelirse.

Ghosting sorunu için OverDrive modu en iyi olarak level 2'dir, Game mode standart kullanın, Adaptive Sync Auto kalsın. Refreshrate Num off, Over Clock off, DCR off, Dark Boost istediğiniz şekilde ayarlayın. Color Temp kesinlikle neutral olsun warm ayarı ile gelmiş olabilir monitör o da berbat gösteriyor. Bende de aynı monitör var mevcut ayarlarım bu şekilde çok daha iyi verim ve renk kalitesi alıyorum. IPS glowu az da olsa Dark Boost ile çözebilirsiniz ben level 3 level 4 arasında gidip geliyorum.

Ghosting sorunu için OverDrive modu en iyi olarak level 2'dir, Game mode standart kullanın, Adaptive Sync Auto kalsın. Refreshrate Num off, Over Clock off, DCR off, Dark Boost istediğiniz şekilde ayarlayın. Color Temp kesinlikle neutral olsun warm ayarı ile gelmiş olabilir monitör o da berbat gösteriyor. Bende de aynı monitör var mevcut ayarlarım bu şekilde çok daha iyi verim ve renk kalitesi alıyorum. IPS glowu az da olsa Dark Boost ile çözebilirsiniz ben level 3 level 4 arasında gidip geliyorum.

Ghosting de over Drive modu level 2 kurtarmaz ise level 1 deneyin ben UFO sorununu level 2 ile çözdüm sizde çözülmez ise level 1 mutlaka deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı