R3 1200 1050 Ti sistem nasıldır?

MSI 1050Ti Gaming X kullanıyorum. Warzone'da en düşük ayarlarda 1080P'de 40-50 görünce sende hak verirsin sanırım.
Dediğin şey son derece manasız. Ne kadar ekmek, o kadar köfte. Performans fiyat ile doğru orantılı.
GTX 1660 Super'li sistemler sanki aynı fiyat da adam 1050 Tİ'lı sistem almak istiyor.

Dediğin şey son derece manasız. Ne kadar ekmek, o kadar köfte. Performans fiyat ile doğru orantılı.
GTX 1660 Super'li sistemler sanki aynı fiyat da adam 1050 Tİ'lı sistem almak istiyor.
Fiyatı umrumda değil. Eğer sadece FPS oynayacaksa APU sistemler yeterli olacaktır. Gidip de 5000-6000 lira verip 1 yıla eskiyecek sistem alması iyi bir şey değil. Fiyatlar ucuzladığında daha yeni bir sistem olması onun karına olur.

Ne oyun oynayacağına bağlı.
Ders,csgo,valorant,gta,pes vs için iyi mi
Cs,valo,pes,gta vb
İşlemci güçsüz. RAM 8 yetersiz. Ekran kartı 2 yıl daha gideri var. RAM ve işlemci yüzünden performans düşüklüğü yaşarsın. Bu devirde R5 1600 AF'den aşağısı alınmaz.
Pahalı ama
İşlemci güçsüz. RAM 8 yetersiz. Ekran kartı 2 yıl daha gideri var. RAM ve işlemci yüzünden performans düşüklüğü yaşarsın. Bu devirde R5 1600 AF'den aşağısı alınmaz.
Pahalı ama
GTA,pes,csgo, valorant vb

Kankam Çok DİKKATLİ oku bak 2-3 gün öncesine kadar neredeyse birebir aynı sistemi kullanıyordum. İlk olarak şunu söylemem lazım ki 8GB Ram ve Ryzen 3 1200 seni kanser edecek. Ram 8 olduğu için ve tek kanal olduğu için işlemci kullanımını arttıracak, işlemci de zaten 4 çekirdekli ve eski bir işlemci olduğundan dolayı bir çoğu oyunda %90-95 civarlarında kullanılıyor olacak. Burada GTA5 ya da RDR2 gibi oyunlardan bahsetmiyorum bile Valorant'ta dahi %95 CPU kullanımı göreceksin. Yer yer %100e de ulaşacağı için sürekli drop yeme ihtimalin çok yüksek, ki ben sürekli yiyordum en basit oyunlarda bile. Geçen gün bir 8 GB daha aldım, inanılmaz fark yarattı. Özellikle işlemci çok rahatladı, kullanım değerleri %75-85 arası gidip geliyor şu an. Yine yetersiz işlemci gücü isteyen oyunlarda çok yetersiz kalıyor ama hiç yoktan iyidir. Diyeceğim o ki kuracağın sistem seni idare etmez, günü dahi kurtarmaz. Bir 8 GB daha alırsan Fps oyunlarında işini görür, ama işlemci gücü isteyen oyunlarda yine darboğaz göreceksin. İmkanın varsa ikinci elden Ryzen 5 1600 AF Ryzen 5 2600 gibi 6/12 çekirdekli işlemciler kovala. Çok rahatlatır sistemi. En azından stabil bir şekilde oyun oynarsın.

Geri
Yukarı