R3 1200 AF GTX 1050 oyunlarda ani FPS düşüşü

Wexiar

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: Gigabyte B450M S2H Ekran Kartı: GTX 1660 SUPER 6 GB, İşlemci: Ryzen 3 1200, Ram: 2x8 Gskill RipjawsV 3200 MHZ Ram, 1 TB HDD, 128 GB WD GREEN SSD
Selam. GTX 1050 ekran kartım, Ryzen 3 1200 AF işlemcim ve 16 GB RAM'im var.

CS:GO, Valorant gibi oyunlarda ekranda birçok materyalin olduğu anlarda (sis vb.) FPS'im düşüyor. Ne yaparsam yapayım çözemedim bunu. Sorun ne olabilir acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam. GTX 1050 ekran kartım, Ryzen 3 1200 AF işlemcim ve 16 GB RAM'im var.

CS:GO, Valorant gibi oyunlarda ekranda birçok materyalin olduğu anlarda (sis vb.) FPS'im düşüyor. Ne yaparsam yapayım çözemedim bunu. Sorun ne olabilir acaba?

Sistem incelemelerinde CS:GO testi yapıldıgı sırada sisin icine girildigi zaman FPS düştügünü görmüşsünüzdür ama magazadan sis flash gibi seyler aldıgınızda FPS düşüyorsa ya işlemcinizin macununu değiştirme zamanı gelmiş olabilir ya da başka bir sorun olabilir.

İşlemci kullanımına baktın mı? Sanki yetersiz geliyor gibi. Yetersiz geliyorsa ya yeni işlemci alacaksın ya da OC yapacaksın. Grafik ayarlarını da yükseltebilirsin.

İşlemci kullanımına baktın mı? Sanki yetersiz geliyor gibi. Yetersiz geliyorsa ya yeni işlemci alacaksın ya da OC yapacaksın. Grafik ayarlarını da yükseltebilirsin.
%100 kullanımda her zaman altına inmiyor.

Dediğim gibi hocam. İşlemci yetmiyor. Sıcaklık değerleri düşükse OC ve grafik ayarlarını yükseltmek gibi çözümler uygulanabilir. Onun dışında tek çözüm yeni işlemci. R5 1600 AF falan alsanız bayağı rahat edersiniz.
İşlemci 70 derecelerde geziyor hocam.
Bir tuhaflık var. Darboğaz yaşıyor sistem. GPU kullanımı nasıl?
GPU kullanımı %50 oluyor maksimum.

Geri
Yukarı