R3 1200 AF sistem için 16 GB RAM gerekli midir?

DirectX9

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistemim 3 GB GTX 1060, R3 1200 AF. Şu an sistemde 8 GB RAM var 8+8 yapayım mı? GeIL EVO Spear almayı düşünüyorum şu an bende EVO Forza var fakat piyasada yok ben de aynı markanın aynı özelliklerdeki farklı seri RAM'ini almaya karar verdim. Fakat performans farkı olmayacaksa para harcamaya gerek yok. Sizce arttırayım mı?

Performans farkı olacaktır yapmanızı şiddetle tavsiye ediyorum.

Bu devirde 16 GB RAM şart oldu hocam, şimdiden 32 geçenler bile var. Siz düşünün.

Araştırdım biraz FPS farkı fazla olmuyormuş ama drop sorunu kesilmiş. Ayrıca 16 GB RAM alırsam VRAM hatalarından da kurtulurum değil mi?

Araştırdım biraz FPS farkı fazla olmuyormuş ama drop sorunu kesilmiş. Ayrıca 16 GB RAM alırsam VRAM hatalarından da kurtulurum değil mi?
Oyun oynarken RAM kullanımına bak hocam Afterburner ile. RAM artışının performans artışı yaratması için, bilgisayarın sınırda bellek kullanımı yapması lazım öncesinde, ki RAM takviyesi yaptığında rahatlasın makine. 8 GB ile sınırda kullanıyorsan, ki yeni çıkan oyunları göz önüne aldığımda çoğu bu barajı geçiyor, 16 yaparsan illa ki bir rahatlama olacaktır. Oyunu geçtim eğer Chrome kullanıyorsan onda bile bir nebze rahatlama olur. Windows 10 zaten bellek tüketen bir işletim sistemi, artık uygulamalar da eskisi gibi değil başta Chrome olmak üzere. Çift haneli RAM'in altında kalan sistemler günümüz ihtiyaçlarına cevap verememeye başladı maalesef bu yüzden.

Oyun oynarken RAM kullanımına bak hocam Afterburner ile. RAM artışının performans artışı yaratması için, bilgisayarın sınırda bellek kullanımı yapması lazım öncesinde, ki RAM takviyesi yaptığında rahatlasın makine. 8 GB ile sınırda kullanıyorsan, ki yeni çıkan oyunları göz önüne aldığımda çoğu bu barajı geçiyor, 16 yaparsan illaki bir rahatlama olacaktır. Oyunu geçtim eğer Chrome kullanıyorsan onda bile bir nebze rahatlama olur. Windows 10 zaten bellek tüketen bir işletim sistemi, artık uygulamalar da eskisi gibi değil başta Chrome olmak üzere. Çift haneli RAM'in altında kalan sistemler günümüz ihtiyaçlarına cevap verememeye başladı maalesef bu yüzden.

Doğru diyorsunuz. Ben GTA 5 oynuyorum yoğun olarak yani RAM fazla lazım olmuyor fakat yeni çıkan hogwart's legacy, Marvel's Spider-Man gibi oyunlarda bayağı bir iş yapacaktır. Zaten ekran kartımın belleği düşük, RAM bu bellek açığını kapatır. Ayrıca şu an Serious Sam'in son çıkan oyununu bilgisayarım açmıyor (bellek yetmezliği yüzünden) eğer RAM alırsam bunun gibi ileride çıkacak oyunları da oynayabilirim. Zaten hiç şüphesiz GTA6 rahat bir 12 GB RAM isteyecektir. Şimdiden hazırlıklı olmak lazım.

Doğru diyorsunuz. Ben GTA 5 oynuyorum yoğun olarak yani RAM fazla lazım olmuyor fakat yeni çıkan hogwart's legacy, Marvel's Spider-Man gibi oyunlarda bayağı bir iş yapacaktır. Zaten ekran kartımın belleği düşük, RAM bu bellek açığını kapatır. Ayrıca şu an Serious Sam'in son çıkan oyununu bilgisayarım açmıyor (bellek yetmezliği yüzünden) eğer RAM alırsam bunun gibi ileride çıkacak oyunları da oynayabilirim. Zaten hiç şüphesiz GTA6 rahat bir 12 GB RAM isteyecektir. Şimdiden hazırlıklı olmak lazım.
RAM o bellek açığını kapatmaz hocam. Eski AGP sistemlerde vardı o muhabbet, o da çok verimsizdi ama. Normal RAM, ekran kartının kendi VRAM'i gibi olmuyor, olmadı hiçbir zaman.

Yeni konular

Geri
Yukarı