R3 1200 AF sistemde görüntü alamama

dextoranter

Femtopat
Daha fazla  
Teknobiyotik A1.5 sistemi siparis ettim. Bugun elime ulasti. Kotu paketlendigi için Ryzen 3 islemcinin birkac pininde yamukluk vardi. Birkac video izleyip yamukluklari duzelttim ve sorunsuz bir sekilde yuvaya oturttum. Bilgisayarin geri kalan montajini da kendim yaptim. Bilgisayari actigimda ekran karti, islemci ve kasa fanlari calisiyor ve bir sikinti yok gibi gozukuyor. Fakat ekranda surekli sinyal yok yazisi donup duruyor. HDMI girisi ile televizyonda ve VGA girisiyle monitörde denedim fakat ikisinden de bir sonuc alamadim. Sorun nerede olabilir?

Sistem : A320M-HDVR4, AMD Ryzen 3 1200 AF 3.1GHz, GTX 750Ti 4GB, 8GB Ram, 240GB SSD

Sorun ekran kartına olma olasılığı yüksek. Başka ekran kartı ile deneme yapınız fark etmez HDMI çıkışı olan herhangi bir kart olabilir.

Niye işlemciyi geri iade etmek gibi bir şey yapmadınız?
Acikcasi kendim cozebileceksem tekrar bir kargo sureciyle ugrasmak istemedim. Pinler sorunsuz bir sekilde yerine oturdu, sorun yine de islemcide olabilir mi ki?
Sorun ekran kartına olma olasılığı yüksek. Başka ekran kartı ile deneme yapınız fark etmez HDMI çıkışı olan herhangi bir kart olabilir.
Su an elimde deneyebilecegim baska bir ekran karti yok :(

Acikcasi kendim cozebileceksem tekrar bir kargo sureciyle ugrasmak istemedim. Pinler sorunsuz bir sekilde yerine oturdu, sorun yine de islemcide olabilir mi ki?

Su an elimde deneyebilecegim baska bir ekran karti yok :(

Bulursun ya HDMI çıkışı olan arkadaşından al ya da bir bilgisatarcıya git herhangi bir kart HDMI olsun yeterli.

Geri
Yukarı