Çözüldü R3 1200 AF sisteme macOS kurulabilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
6
Yer
Dimension C-137
Daha fazla  
Meslek
Video Editör
Soru başlıktaki gibi R3 1200 AF sisteme macOS kurulabilir mi? + macOS kurulumu ile iligli kaynak bulamadım nasıl kurabilirim? Nasıl yapablilirim? Vb amacım Windows'ta olmayan bir programı çalıstırmak istiyorum. Anlatabildim mi bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Monterey kurabilirsiniz, buradan imajı indirin ve BalenaEtcher ile USB'ye yazdırın. İşlem bitince OC EFI diye bölüm oluşur, o bölümün içindeki EFI/OC'ye girin ve 6 çekirdek Ryzen içeren configin adını config.plist yapın, uzantılar kapalıysa sadece config. Sonrasında rehberdeki BIOS ayarlarını yapıp kuruluma geçmeyi deneyin.
Monterey kurabilirsiniz, buradan imajı indirin ve BalenaEtcher ile USB'ye yazdırın. İşlem bitince OC EFI diye bölüm oluşur, o bölümün içindeki EFI/OC'ye girin ve 6 çekirdek Ryzen içeren configin adını config.plist yapın, uzantılar kapalıysa sadece config. Sonrasında rehberdeki BIOS ayarlarını yapıp kuruluma geçmeyi deneyin.

Çözüm
Hocam arkadaşın imzasında yazıyor. RX 560.
hocam çok merak ettim imzanızda 14 TB depolama var diyor doğru mu? Doğru ise neden bu kadar fazla.
Hocam bioda yazdığı gibi video edit/production la uğraşıyorum bazen dnxhr codecli klipler isteyen cok oluyor bununda 4 dk si 30GB'a denk geliyor o yüzden 14 TB disk sart oluyor hatta 2 tane 5TB'lik nas diski doldurdum.
Ekran kartı nedir?
Rx 560D
tamamdir hocam yarın deneyeceğim olursa çözüldü olarak işaret atarım
Monterey kurabilirsiniz, buradan imajı indirin ve balenaEtcher ile USB'ye yazdırın. İşlem bitince OC EFI diye bölüm oluşur, o bölümün içindeki EFI/OC'ye girin ve 6 çekirdek Ryzen içeren Config'in adını config.plist yapın, uzantılar kapalıysa sadece Config. Sonrasında rehberdeki BIOS ayarlarını yapıp kuruluma geçmeyi deneyin.

Hocam teşekkür ederim kurulumu sorunsuz ve rahatça yapabildim sadece iCloud sıkıntısı vardı onu hallettim artı Apple ALC'yi ne olursa olsun tanımıyordu zatende profesyonel bir USB ses kartı kullanıyordum (Sennheiser GSX 1200) şu an sistemde herhangi bir sorun gözükmüyor.

Ekran Resmi 2022-05-30 21.37.41.png

Son düzenleme:
Apple ALC için ses kartınızla uyumlu bütün ID'leri denemeniz gerekiyor yani çalışanını bulana kadar, tabii siz USB ses kartı kullanıyormuşsunuz. Her neyse, rica ederim, güle güle kullanın. Bu arada son olarak işlemci isminizi de değiştirmek istiyorsanız buna bakabilirsiniz:

Yeni konular

Geri
Yukarı