R3 1200 AF ve RX 560 sistem ile Detroit Become Human'da FPS düşüyor

mertcan.dmn81

Hectopat
Daha fazla  
Dostlar öncelikle merhaba. Yaklaşık 2 haftadır sorunsuz bir şekilde Detroit oynuyordum fakat bugün aniden bilgisayarım belirli aralıklarla kendini yenilemeye başladı. Ben de grafik kartımın güncelliğini kontrol ederken birkaç ayarla oynadım. Sonra ayarları bozduğum için AMD'nin sıfırlama seçeneğiyle sıfırladım.

1685812068458.png

Daha sonra oyun modunu seçip Detroit'e girdim. İlk 10 dakika oynadım 40 - 50 FPS civarında sonra FPS'im aniden 1'e 2'ye düştü. Alt+enter yapıp küçük pencereye aldım biraz bekledikten sonra tam ekrana döndüm sorun çözüldü. Yine bir 10 dakika ardından aynı sorunla karşılaştım ve bu sürekli devam etti. Bunun çözümü nedir? Oyun ayarlarım orta - düşük düzey arası. Sistemim ise;
RX 560 4 GB.
8 GB RAM.
AMD Ryzen 3 1200 AF.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sanırım sizin sisteminizle alakası yok. Ben de oynarken böyle oluyordu.

Zaten aynı sistemle yaklaşık 2 yıl kadar önce oynamıştım. Oyuna ilk başladığımda FPS sorunları yoktu ama grafik kartı ayarlarını sıfırladıktan sonra denk gelmesi beni biraz dahi olsa işkillendirdi.

Zaten aynı sistemle yaklaşık 2 yıl kadar önce oynamıştım. Oyuna ilk başladığımda FPS sorunları yoktu ama grafik kartı ayarlarını sıfırladıktan sonra denk gelmesi beni biraz dahi olsa işkillendirdi.

Sizle alakalı bir durum değil hocam Detroit: Become Human iyi çalışmıyor AMD ekran kartlarında.

Maalesef aynı anlattığımız olayı 1050 ti sistem ile yaşamıştım. Herkeste böyle olabiliyor.

Sizle alakalı bir durum değil hocam Detroit: Become Human iyi çalışmıyor AMD ekran kartlarında.
AMD ile uzaktan yakından alakası yok.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu video ile çözmüştüm sanırım. Fps sınırlayıcıyı da kapatıyordu.
İşe yarayabilir.

Güncel AMD sürücüsüyle Detroit'in sorun çıkardığını okumuştum bir yerde, sürücüyü bir önceki sürüme düşürüp yeniden deneyin.

Tamam hocam anladım, demek ki port sıkıntılı.

Tamamdır hocam. Alttaki videoyu deneyeceğim olmazsa eğer dediğiniz gibi yapacağım.
Oyunun portunda sıkıntı olduğunu herkes söylüyor zaten bu belli de bundan 2 yıl öncesine kadar yine aynı sistemde bu sorunu yaşamamıştım o şaşırtıcı geldi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu video ile çözmüştüm sanırım. Fps sınırlayıcıyı da kapatıyordu.
İşe yarayabilir.
1685816853647.png

Hocam böyle bir hata ile karşılaştım videodan sonra.

Son düzenleme:
Tamamdır hocam. Alttaki videoyu deneyeceğim olmazsa eğer dediğiniz gibi yapacağım.
Oyunun portunda sıkıntı olduğunu herkes söylüyor zaten bu belli de bundan 2 yıl öncesine kadar yine aynı sistemde bu sorunu yaşamamıştım o şaşırtıcı geldi.

Eki Görüntüle 1805732
Hocam böyle bir hata ile karşılaştım videodan sonra.
Sürücü günceldi değil mi hocam?

Geri
Yukarı