R3 1200 AF ve RX 570 sistem toplama

killuazoldy

Femtopat
Arkadaşlar selamlar, Eylül'e kadar parçaları sırası ile alacağım bir sistem toplamak istiyorum kafamdaki parçaları siz değerleri arkadaşlara sunmak ve yorumlarınızı almak istedim. Tavsiyelerinize açığım değiştirmem gereken parçaları fiyat bazında emsalleri ile karşılaştırarak nedenleri ve niçinleri ile yazarsanız çok memnun olurum. Yorum yapan herkese şimdiden çok teşekkür ederim.
İşlemci olarak AMD Ryzen ™ 3 1200 AF düşündüm yaklaşık 480 lira civarı bir fiyatı var.
Ekran kartı olarak alabileceğim F/P açısından en makulu RX 570.
Anakart için Gigabyte A320M-S2H tercihim bu yönde.
RAM konusunda DDR4 3200 MHz 8 GB herhangi bir RAM düşünüyorum ortalama fiyat 300 TL.
1 TB'lik bir hard diskim var bunun yanına sadece Windows kurmak için 250 GB SSD düşünüyorum.
Nasıl bir kasa ve PSU tercih etmeliyim pek bir fikrim yok yine fiyat olarak cep yakmayan ve kullanışlı ürün önerilerinizi bekliyorum.
Oynadığım oyunlar Ark-LoL-CS-Sea of Thieves gibi güncel oyunlar görüntü kalitesi konusunda takıntım yok akıcı bir şekilde oyunu oynamak tek isteğim teşekkürlerç.
Ekran kartı konusunda RX 570 ve RX 5500 arasında kalıyorum ikisi de bütçeme uyuyor diğer önerileri de değerlendireğim parçaları netleştirip eylül ayına kadar tek tek alarak ilerleyeceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı