R3 1200 AF ve RX560 4 GB darboğaz olur mu?

Chessboy

Hectopat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Merhaba 1.dönem'in sonunda bir kasa almayı düşünüyorum. Ekran kartı olarak RX560 4 GB var işlemci ise Ryzen 3 1200 AF. Pek bilgim yok işlemci darboğaz yapar mı?
Yardımcı olursanız sevinirim.
Link:

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba 1.dönem'in sonunda bir kasa almayı düşünüyorum. Ekran kartı olarak RX560 4 GB var işlemci ise Ryzen 3 1200 AF. Pek bilgim yok işlemci darboğaz yapar mı?
Link:

Hayır olmuyor bende de aynı özellikler var.

Link:

Rahatlıkla besliyor af olanı.

AMD'nin giriş seviye bir işlemcisi ve anakartı tabii AM4 tabanlı olacaksa yoksa pek iyi bir işlemci diyemem ama ikisi için biçilmiş kaftan kesinlikle darboğaz yapmaz B450 yonga setli bir anakarta yükseltlip ileride daha yüksek bir işlemci ile değişikle uzun yıllar ufak oyunlarda kullanılabilir.

AMD'nin giriş seviye bir işlemcisi ve anakartı tabii AM4 tabanlı olacaksa yoksa pek iyi bir işlemci diyemem ama ikisi için biçilmiş kaftan kesinlikle darboğaz yapmaz B450 yonga setli bir anakarta yükseltlip ileride daha yüksek bir işlemci ile değişikle uzun yıllar ufak oyunlarda kullanılabilir.
Anakartı değiştirmezsem ilerde işlemci alamaz mıyım yani ?

İşlemcilerde Ryzen 5 3500 de var ama o kadar bütçem yok +1000TL yazıyor.

Eğer illaki 0 olsun diyorsanız sadece kartı B450 m k-ıı modelini tercih edin 250 TL için değecektir. Elinize para geçince işlemci ile RAM takviyesi bir süre o kart sizi götürür.

Ancak ben size RX 560 R3 1200 değil 1050 Ti R3 1200 sistem öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı