R3 1200 GTX 1050 Tİ Valorant düşük FPS

Judgeofmen

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: İntel Core İ5 11400F 2.6 GHz 12MB Önbellek 6 Çekirdek 1200 14nm

Anakart: Asus Prime H510M-E 3200

Ekran kartı: Sapphire Radeon RX 6500 XT Pulse 4GB GDDR6

RAM: Corsair 16GB (2x8GB) Vengeance LPX Siyah 3200 MHZ L16 DDR4 Dual Kit

SSD : Kioxia Exceria 500GB NVMe M.2 SSD (1700MB Okuma / 1600MB Yazma)

Kasa - Power : Corsair Carbide Serisi SPEC-DELTA Rgb 550W 80+ Bronze Tempered Glass USB 3.0 Mid Tower Kasa
Sistem özelliklerim bu şekilde bazen 30, 40 FPS'e kadar düşüyor tüm ayarlamaları yaptım fakat FPS yine çok düşük.
Oyunu rahat bir şekilde oynamak için işlemciyi değiştirmeyi düşünüyorum Ryzen 5 3600 sizce nasıl olur başka önerileriniz varsa yazabilirsiniz.
Unutmadan 144 Hz monitör kullandığım için FPS'in 144 üstü olması gerekiyor.

+ MSI A320M PRO-VH Plus

+ AMD Ryzen 3 1200

+ G.Skill 8 GB 2400MHz CL15 soğutuculu

+ MSI Aero GTX 1050 Ti 4 GB

+ WD Blue 1TB 7200RPM 64MB önbellek

+ Power Boost 500W a-PFC PSU

+ Power Boost VK-G1002s 3 kırmızı LED fanlı kasa

Son düzenleyen: Moderatör:
Msi Afterburner açarak oyun içi kullanımlarınızı paylaşır mısınız?
Ve çözünürlüğü monitör çözünürlüğüne alıp, HZ ayarınızı yapıp, dikey eşitleme açın ve ayarları düşürün.
Yazdıklarınızı yarın deneyeyim, sormak istediğim bir sorum var cevaplarsanız sevinirim.
RAM olarak şimdiki RAM'leri söküp bu ürünü sipariş versem Corsair 16GB(2x8GB) DDR4 3200MHz CL16 Ram CMW16GX4M2C3200C16 Fiyatı - Trendyol ve işlemci olarak Ryzen 5 3600 alsam sizce nasıl olur sorun çözülür mü?
RAM'leri önce en az 2x8 GB 3200Mhz'e yükselt sonra işlemciyi düşünürsün. Tek kanal RAM ile Ryzen 3600 de düşüşler yaşıyor. O HDD'nin yaşı ve okuma yazma hızları da önemli ideal oyun performansı için. Sorunlu SSD'ler veya çok yavaş çalışan HDD'ler de düşüş yapabilir.
RAM olarak şimdiki RAM'leri söküp bu ürünü sipariş versem Corsair 16GB(2x8GB) DDR4 3200MHz CL16 Ram CMW16GX4M2C3200C16 Fiyatı - Trendyol ve işlemci olarak Ryzen 5 3600 alsam sizce nasıl olur sorun çözülür mü?

@Judgeofmen dandik RAM'ler onlar ve gereksiz pahalı. Aynısını ben kullanıyordum üzerinde Corsair yazmasa 1000 TL ancak ederler. Bunları al hem daha kalitelidir hem de bir miktar para cebinde kalır. Bizzat kullanıyorum.

İşlemciyi sıfır bakıyorsan 3600 almanı önermem fiyatı performansına göre biraz tuzlu. İkinci el 3600 kovala ya da 3300X ile soğutucu al.

Benim aynı RAM'ler ve işlemci ile performansım bu şekilde, sen de 1050 Ti ile düşük ayarlarda aynısını alırsın. Ekran kartın yüksek ayarlarda bu FPS'i çıkaramaz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@Judgeofmen dandik RAM'ler onlar ve gereksiz pahalı. Aynısını ben kullanıyordum üzerinde Corsair yazmasa 1000 TL ancak ederler. Bunları al hem daha kalitelidir hem de bir miktar para cebinde kalır. Bizzat kullanıyorum.

İşlemciyi sıfır bakıyorsan 3600 almanı önermem fiyatı performansına göre biraz tuzlu. İkinci el 3600 kovala ya da 3300X ile soğutucu al.

Benim aynı RAM'ler ve işlemci ile performansım bu şekilde, sen de 1050 Ti ile düşük ayarlarda aynısını alırsın. Ekran kartın yüksek ayarlarda bu FPS'i çıkaramaz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
İşlemciyi ikinci el almayı düşünüyorum Ram fikri için teşekkür ederim.

Bu bahsettiğimiz parçaları alsam fps konusunda sıkıntı yaşamam değil mi?

Geri
Yukarı