R3 1200 + GTX 1050 vs i3 7100 + GTX 1050 hazır sistem

crayz computer

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar uzun araştırmalarım sonucu ortalama 2000 TL olan bu iki bilgisayarı buldum. İkisi arasında kararsız kaldım sizden tavsiye almak istedim, bana 3 sene rahat bir şekilde oyunları açacak bir bilgisayar lazım siz hangisini önerirsiniz? (Ekran hariç bütçe en fazla 2250 TL.)

AMD Ryzen™ 3 1200 3.1GHz, GTX1050 2GB, 8GB DDR4, 1TB HDD Oyun Bilgisayarı - Oyuncu Masaüstü - Oyuncu PC

Tuco-M1050AI-71/i3 7100/MSI GTX1050 Aero ITX 2GB/8GB DDR4/1TB Disk/Gaming Bilgisayar | ITOPYA

bende biliyorum yetmeyeceğini ama ekonomik sıkıntılar var.
Biraz daha bekleyip 8.nesil işlemci alabilirsiniz.
Ama size tavsiyem artık i3 7100 gibi işlemcileri unutun. Çok fazla işlemci gelecek ve seçim yelpazeniz genişleyecek. Size tavsiyem Ryzen'dan yana olmanız 2020'ye kadar soketleri güncel olacak, 7.nesil için uygun ilan 1151 soketler 3 ay içinde artık yerini yenisine bırakacak.
Çok acilse;

Ryzen > 8.nesil bir işlemci>7.nesil bir işlemci

Çok acil değilse;

8.nesil bir işlemci>Ryzen>7.nesil bir işlemci.

R3 1200 ve i3 6100 karşılaştırması var bu video'da, GTX 1060 kullanmışlar. i3-7100 birkaç fps daha iyi olur i3-6100'e göre. Ona göre değerlendirebilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Biraz daha bekleyip 8.nesil işlemci alabilirsiniz.
Ama size tavsiyem artık i3 7100 gibi işlemcileri unutun. Çok fazla işlemci gelecek ve seçim yelpazeniz genişleyecek. Size tavsiyem Ryzen'dan yana olmanız 2020'ye kadar soketleri güncel olacak, 7.nesil için uygun ilan 1151 soketler 3 ay içinde artık yerini yenisine bırakacak.
Çok acilse;

Ryzen > 8.nesil bir işlemci>7.nesil bir işlemci

Çok acil değilse;

8.nesil bir işlemci>Ryzen>7.nesil bir işlemci.

şu şekil bir acili'yeti var 1 ay içinde alamazsam 1 sene sonra alabileceğim ( aslında çok bir acili'yeti yok ama senelerdir net kafeler de sürünmekten bıktım bir an önce kendi bilgisayarımı almak istiyorum :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı