R3 1200 için ekran kartı önerisi

R3 2200G ile Max ayarlarda GTA 5'de 720P monitörde darboğaz yaşıyorum 1080P'de darboğaz yapacağını düşünmüyorum. RX570'ler bakabilirsin.

RX 560 İle tam performans çalışır darboğaz yapmaz. Lakin ona o parayı vereceğinize işlemcinizi yükselteceğinizi düşünerek 1500 TL'ye Galax 1650 Super modelini öneririm. RX 580 modeline göre 15-20 FPS daha performanslı ve F/P bir modeldir.

AF modeliyse 1080p'de genel olarak maksimum RX 570 seviyesi kartlara kadar çıkabilirsiniz. Daha üst modeller için darboğaz kaçınılmaz, belki silikon kalitesine bağlı olarak 4 Ghz üstü bir OC'la GTX 1650 Super/RX 5500XT'ye kadar zorlanabilir ama yine de bu şekilde çok sağlıklı olacağını düşünmüyorum.

RX 560 ile tam performans çalışır darboğaz yapmaz. Lakin ona o parayı vereceğinize işlemcinizi yükselteceğinizi düşünerek 1500 TL'ye Galax 1650 Super modelini öneririm. RX 580 modeline göre 15-20 FPS daha performanslı ve F/P bir modeldir.

Hocam herhalde o kartla sorun yaşayan arkadaşlar vardı forumda.

Her kartla sorun yaşayabilirsiniz. Mühim değil INNO 3D modeli tercih edilebilir lakin bu modelde bir sorunla karşılaşan görmedim varsa da fazla değildir.

Olabilir hocam hiçbir kart kusursuz değildir bende Zotac 1650S almayı düşünüyorum

AF modeliyse 1080p'de genel olarak maksimum RX 570 seviyesi kartlara kadar çıkabilirsiniz. Daha üst modeller için darboğaz kaçınılmaz, belki silikon kalitesine bağlı olarak 4 Ghz üstü bir OC'la GTX 1650 Super/RX 5500XT'ye kadar zorlanabilir ama yine de bu şekilde çok sağlıklı olacağını düşünmüyorum.
Hocam bu 1080 p de oyun oynamak fps düşürüyor öyle değil mi? Benşm aslında öyle çok hd oynama niyetim yok

Geri
Yukarı