R3 1200 ile R7 240 Uyumlu mu?

CyK

Hectopat
Merhaba, ben yakın zamanda PC toplayacağım FP bir şey toplamayı düşünüyorum. Harddisk monitör ve kapsam var. Ekran kartı olarak MSI R7 240 2 GB olarak düşündüm, işlemci olarak AMD Ryzen 3 1200 3.1 GHz olarak düşündüm, RAM olarak 4+4 Kingston 1600MHz RAM düşündüm. SSD olarak da SanDisk 120 GB düşündüm. Benin sorum bu parçaların birbirleriyle uyumlu olurlar mı araştırdım ve soruma cevap bulamadım.

Hayır RAM uyumsuzluk çıkartır. DDR4 bir işlemciye DDR3 bir RAM takamazsınız. Net bütçeniz nedir sistem için?

Merhaba, ben yakın zamanda PC toplayacağım FP bir şey toplamayı düşünüyorum. Harddisk monitör ve kapsam var. Ekran kartı olarak MSI R7 240 2 GB olarak düşündüm, işlemci olarak AMD Ryzen 3 1200 3.1 GHz olarak düşündüm, RAM olarak 4+4 Kingston 1600MHz RAM düşündüm. SSD olarak da SanDisk 120 GB düşündüm. Benin sorum bu parçaların birbirleriyle uyumlu olurlar mı araştırdım ve soruma cevap bulamadım.
Alacağınız parçalar birbirileriyle uyumsuz. Ayrıca oyun için alıyorsanız R7 240 hayal kırıklığı yaratacaktır. Bütçe belirtin. Ona göre sistem önerebilelim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı