R3 1200 işlemci 2021'e kadar idare eder mi?

Evet idare eder. Hatta RX570 ile darboğaz ihtimali çok yüksek olmadığı için Ultra takıntınız yoksa güncel açık dünya oyunlarında da yeterli gelecektir.

Aynı sistem sadece kasa farklı 270 ₺ daha ucuz anakartı B450 ile PSU'ı High Power 500W ile değiştirip alttakini alabilirsen daha iyi olur. A320 anakartlı sistem alma.

Teknobiyotik çok da ucuz değil liste fiyatı ucuz yazıyorlar ama ödeme aşamasına geçince kargo ücreti ve vade farkı da koydukları için daha pahalıya geliyor.

.

Bu bilgisayarı alsam, seneye işlemci yükseltsem 1 yıl bana sıkıntı çektirir mi?

Sinerji Bilgisayar Toplama/Config/M6R5Y3BS
Bu bilgisayar montajlı sekile geliyor güzel ama tek tek alırsınız parçaları daha ucuza gelir bunda 1650S var.

.

Bu bilgisayarı alsam, seneye işlemci yükseltsem 1 yıl bana sıkıntı çektirir mi?
Attığın sistem gereğinden pahalı. Hadi göz yumdun diyelim, güç kaynağı berbat ve güvenilmez. İki gün sonra elinde patlayacak türden. Olması gerekenden 500 TL fazlaya satıyorlar insaf yahu. İstanbul'da yaşıyorsan İtopya, Sinerji, Teknobiyotik tarzı yerlerin mağazaları veya depolarından ürün satın alabilirsin. Oturmuyorsan da ailenin güvenebileceği siteleri söyle harika bir sistem dizelim.

Eğer İstanbul'da yaşıyorsan ve hazır sistem istiyorsan alabileceğin sistem böyle olabilir:
AMD Ryzen 3 1200 12nm ve GTX1650 Super tabanlı sistem
Güç kaynağı yazmadığı için ne olduğu bilmiyorum lakin büyük ihtimalle Aerocool'dur. Eğer Dark, TX, Everest, Hadron, Rampage tarzı bir güç kaynağı ile karşılaşırsan kesinlikle ne olursa olsun alma ve içerisinde Aerocool, FSP, High Power bulunan bir kasa almaya çalış, kasa ise önü delikli kasalardan olsun. Bir miktar darboğaz olacaktır lakin attığın sistemden çok daha iyidir. Gözükmediği için Dark Raider 500W (İçerisinde Aerocool VX Plus 500W olan) koyamadım orada söylerseniz ve koyarlarsa harika olur.

Eğer İstanbul'da yaşıyorsan ve sistemi tek tek toplamak istiyorsan bu sistemi alabilirsin:
AMD Ryzen 3 3100
Gigabyte B450M S2H
Corsair Vengeance 8 GB 3000 MHz
XFX AMD Radeon RX 570 RS XXX Edition 4GB bu bütçe için rakibi yok sanırım. İncehesap sadece internet üzerinden satış yapıyor. Ne yap et aileni ikna et hocam. Edemiyorsan alabileceğin en ucuz ve güvendiğin site üzerinden satılan RX 570 Sapphire Pulse modeli olur ve o kadar paraya alınmaz çünkü o kadar paraya GTX1650 Super var. Böyle olunca da bütçe aşılıyor. Uzun lafın kısası aileni İncehesap için ikna et veya bütçeyi aş.
Kingston A400 240 GB
Dark Raider 500W bunun da bu bütçe için rakibi yok. Hem önü delikli ve fanlı hem kaliteli güç kaynaklı. O yüzden bunu Teknobiyotik deposundan alabilirsiniz.

Eğer ailen benim ailem gibiyse (Babam sırf Vatan Bilgisayar için 5000 TL'ye 60 FPS veren laptop varken gitti 6300 TL'ye 30 FPS veren laptop aldı.) ve yapacak bir şey yoksa şu sistemi alabilirsin:
AMD Ryzen 3 1200 12nm
Gigabyte B450M S2H
Corsair Vengeance 8 GB 3000MHz
Inno3D GTX1650 SUPER
Kingston A400 240 GB
Zalman S2
Aerocool 500W VX PLUS

Hem hazır hem Trendyol, N11 falan olacaksa iş yaş diyebilirim. Açık açık söylemek gerekirse orası kazıklayacak insan arayan tiplerle dolu.

Bunu okuyan yakışıklı baba veya güzel annemiz. Biz sırf güvenilir diye Vatan Bilgisayar üzerinden 6300 TL'ye babam ile birlikte laptop satın almıştık. Ürün hem ikinci el (Bize ikinci el olduğu söylenmemişti.) hem gereğinden 2000-2500 TL pahalıya denk gelmiş oldu. Sizin bildiğiniz N11, Hepsiburada tarzı siteler kendi ürünlerini genellikle satmıyorlar zaten. Onlar aracı sitedir. Yani ben gidip N11 üzerinden eşya satabilirim, sizin güvenmediğiniz Teknobiyotik sitesi bile gidip orada ürün satabilir ki zaten oğlunuzun almayı düşündüğü bilgisayarı onlar satıyor. Her gün güvenmediğiniz yerlerden binlerce kişi alış veriş yapıyor ve %95 i sorunsuz bir şekilde yapıyor. Beyaz eşya neyse de bilgisayar parçası alacaksanız N11 tarzı sitelerden mümkün olduğunca uzak durmanızı öneriyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı