R3 1200 RX 480 sistem Valorant düşük FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 10

Pajero

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba her yeni güncelleme ile Valorant'ta aldığım FPS değeri düşüyor.
Sistemim şu şekilde;
AMD Ryzen 3 1200.
RX 480 8 GB.
8 GB 3000 MHz RAM.
250 GB 870 EVO SSD.

Sistemimde darboğaz olduğunu biliyorum fakat bu kadar düşük FPS sizce normal mi GTA 5 Ultra'da 80-90 FPS Valorant hariç hiçbir oyunla sorunum yok fakat Valorant'a gelince FPS hem düşük 120 üzeri görmüyor hem de 40 FPS değerlerine düşüyor.

Oyun ayarları düşükte V-Sync'ya da FPS kısıtlama yok Radeon ayarlarıyla yapabileceğim bir şey var mı yardımcı olursanız sevinirim.

Valorant işlemci odaklı bir oyun kaldı ki işlemciniz pek iyi sayılmaz ayrıca ciddi oranda darboğaz var sizinde belirttiğiniz gibi. Ayrıca tek kanal 8 RAM kullanıyorsunuz.
1050 Ti ile 350+ FPS alanlar bile var CS:GO Valorant tarzı oyunlarda işlemci önemlidir. Bence bir sorun yok.

Sistemim şu şekilde;
AMD Ryzen 3 1200.
RX 480 8 GB.
8 GB 3000 MHz RAM.
250 GB 870 EVO SSD.

Sistemimde darboğaz olduğunu biliyorum fakat bu kadar düşük FPS sizce normal mi GTA 5 Ultra'da 80-90 FPS Valorant hariç hiçbir oyunla sorunum yok fakat Valorant'a gelince FPS hem düşük 120 üzeri görmüyor hem de 40 FPS değerlerine düşüyor.

Oyun ayarları düşükte V-Sync'ya da FPS kısıtlama yok Radeon ayarlarıyla yapabileceğim bir şey var mı yardımcı olursanız sevinirim.

Gayet normal bence. Nede olsa Valorant CS:GO GTA 5 gibi oyunlar işlemci tabanlı.

Sistemim şu şekilde;
AMD Ryzen 3 1200.
RX 480 8 GB.
8 GB 3000 MHz RAM.
250 GB 870 EVO SSD.

Valorant'ta 50-100 FPS alırken windowe 11e geçince eskiden aldığım 90-150 FPS değerlerine geri döndüm denemenizi öneririm.

Geri
Yukarı