R3 1200 RX 570 Oyun oynarken PC donuyor

Cemo94

Hectopat
Herkese tekrar merhaba. 1-2 gün önce yeni hoparlör ile ilgili bir konu açmıştım. Bahsi geçen konuya şuradan ulaşabilirsiniz. Hoparlörüm geldi ve bilgisayara bağlayıp Witcher 3 oynadığımda PC aniden dondu ve sorunu çözene kadar oyun oynamaya korkuyorum. Arkadaşların dedikleri gibi sorunun PSU'dan kaynaklandığını düşünüyorum çünkü hoparlörü bağladıktan sonra başladı. Sizce sorun neden kaynaklı? PSU'dan kaynaklı ise bana F/P denilebilecek orta - uzun vade kullanacağım bir PSU önerebilir misiniz? Teşekkür ederim.

@yokedicioguz hocam genelde markalar siyah fan kullanır baska renkte kullanan görmedim ve bazı yerlerde Aopen renkli fan kullanmıyor diye okudum yine de dediğiniz gibi dış görünüşüne göre yargılanmaz ama merdiven alti markaları ortaya çıkaran özellik de fandır PSU konusunda.

Pahalı sistem toplamala videolarına gir kaç tane High Power bulacaksın merak ediyorum. Corsair ve CM kötülediniz ya daha ne deyim.
Kötü dediğimi nerde gördünüz daha iyidir dedim.
Hocam o kadar da değil bence. Aerocool'dan iyi, diğerleriyle eşit diyelim. Corsair ve Cooler Master çok kaliteli.
Hocam çünkü 80+ White bulunuyor o paralara CM,Corsair fakat High Power 80+Bronze

@Cemo94 hocam kötü bir haberim var gerçek Nagas(Aopen markalı olan) PSU'lar sadece siyah fan kullanır size merdiven altı Nagas PSU denk gelmiş geçmiş olsun.
Tahmin etmiştim teşekkür ederim.

Kötü dediğimi nerde gördünüz daha iyidir dedim.

Hocam çünkü 80+ White bulunuyor o paralara CM,Corsair fakat High Power 80+Bronze

High Power dediğiniz marka gerçekten 80+ mı? Bu kullandığımda da sözde 80+ Bronze yazıyor ama değilmiş sanırım. Sertifika vs.. muhabbeti var sanıyorum bide PSU markalarında. Bide bu markanın 500 yerine 600W olanını alsam ileride sistemi yükselttiğimde problem çıkarmaz değil mi? Anakartım Gigabyte A-320M modeli bu anakartın izin verdiği ölçüde yükseltebilirim zaten.

Tahmin etmiştim teşekkür ederim.

High Power dediğiniz marka gerçekten 80+ mı? Bu kullandığımda da sözde 80+ Bronze yazıyor ama değilmiş sanırım. Sertifika vs.. muhabbeti var sanıyorum bide PSU markalarında. Bide bu markanın 500 yerine 600W olanını alsam ileride sistemi yükselttiğimde problem çıkarmaz değil mi? Anakartım Gigabyte A-320M modeli bu anakartın izin verdiği ölçüde yükseltebilirim zaten.
High Power Gerçekten 80+ Hocam güvenebilirsiniz High Power 600W 80+ Bronze ECO Aktif PFC Yüksek Verimli Güç Kaynağı (HPE-600BR-A12S) - Güç Kaynağı - Bilgisayar Bileşenleri | Teknobiyotik
Bu bronze versiyonu
Buda gold.

High Power Gerçekten 80+ Hocam güvenebilirsiniz High Power 600W 80+ Bronze ECO Aktif PFC Yüksek Verimli Güç Kaynağı (HPE-600BR-A12S) - Güç Kaynağı - Bilgisayar Bileşenleri | Teknobiyotik
Bu bronze versiyonu
Buda gold.

Teşekkür ediyorum. Paraya kıyıp gold modelini alabilirim bir kere olsun tam olsun 🙂

Bunları öneririm.
Peygamber gelse sen gene onu öveceksin.

Hocam FSP Bir tık daha iyi.

FSP bakayım o zaman uzun ömürlü olsun.
Hocam FSP Bir tık daha iyi.

Hocam şu ürüne ne diyorsunuz? Alayım mı?
@yokedicioguz

Son düzenleme:

Geri
Yukarı