R3 1200 RX 570 sistem kapanıyor

sinancandan61

Hectopat
Öncelikle merhaba 2 gün önce ekran kartımın ve işlemcimin termal macununu değiştirdim. İlk gün bir sorun çıkmadı faka 2. gün sıkıntılar çıkmaya başladı. Valorant oynamak istediğimde sürücünü güncelleştir diye bir uyarı geldi ve sürücümü güncelledim. Güncelledikten sonra tekrardan Valorant oynamak için uygulamayı açtım biraz oynadıktan sonra bilgisayar kapandı ve açıldığında sürücü çöktü grafik kartınıza uygun sürücüyü yükleyin dedi. Bende sürücüyü tamamen sildim ve yeni sürücü yükledim. Sorun belki BIOS'tadır diye düşündüm o yüzden BIOS'a girdim bu sefer RAM'lerimin profilinin değiştiğini gördüm eski haline gelmiş (2667MHz) profile 1 yaptığım zaman kaydediyorum ve Windows Görev Yöneticisi üzerinde hiçbir şey değişmemekle birlikte16 GB RAM'im olmasına rağmen 8 GB RAM'imin olduğunu söylüyor.

d9bd7677-4215-4453-81a7-3fc1f4901b52.jpeg

IMG_4124.jpeg

IMG_4125.jpeg

Win+r tuşlarına basarak MSConfig yazıp önyükleme bölümünden gelişmiş seçeneklere tıklayıp bellek üst sınırı kilidini açarak halledebilirsiniz olmadı RAM'leri sök tak yapın bende aynı sistem vardı darboğaz yapmaya başlamıştı R5 5500'e geçtim sıkıntı kalmadı hocam işlemci yükseltmenizi öneririm çoğu oyunum çöküyordu.

Win+r tuşlarına basarak MSConfig yazıp önyükleme bölümünden gelişmiş seçeneklere tıklayıp bellek üst sınırı kilidini açarak halledebilirsiniz olmadı RAM'leri sök tak yapın bende aynı sistem vardı darboğaz yapmaya başlamıştı R5 5500'e geçtim sıkıntı kalmadı hocam işlemci yükseltmenizi öneririm çoğu oyunum çöküyordu.

Yakın zamanda işlemci yükseltmeyi düşünüyorum zaten. R5 3600 almayı düşünüyorum. Dediğiniz şeyleri deneyip tekrardan geri dönüş yapacağım.

Yakın zamanda işlemci yükseltmeyi düşünüyorum zaten. R5 3600 almayı düşünüyorum. Dediğiniz şeyleri deneyip tekrardan geri dönüş yapacağım.

R5 3600 gayet ideal ben abartıp 5500 almıştım sonrasındada RTX 2060 Super 8 GB modeline geçtim her oyunu yüksek Ultra ayarlarda sıkıntısız oynuyorum tavsiye ederim.

Söylemiş olduğunuz iki yöntemi de denedim fakat bir şey değişmedi MHz'ler aynı ve hala 8 GB olarak görünüyor. Bu bilgisayarı gerçekten anlamıyorum.

Söylemiş olduğunuz iki yöntemi de denedim fakat bir şey değişmedi MHz'ler aynı ve hala 8 GB olarak görünüyor. Bu bilgisayarı gerçekten anlamıyorum.

Vallahi hocam bilgisayar konusunda prof. Değilim bir miktar bir bilgim vardı onu da söyledim daha bilgili bir arkadaş gelir çözer umarım iyi günler.

Geri
Yukarı