R3 1200 - RX 570 sisteme yükseltme önerisi

sabanozturk57

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba.
Alalı 5 yıl olan sistemim öncelikle ne ile yükseltmeliyim sistemi, en göze batan eksiliğim nedir, nereye kadar yükselir bu kasa oyun için?

IMG_6234.jpeg

İlk iş işlemciyi direkt R5 5600 yapın sonra 2x8 3600 MHz RAM alın.

M.2 SSD tavsiye eder misin çok üstün özellikli istemiyorum dediklerinin yanına gidecek 250 GB 500 GB'lık

Bir tane Corsair Vengeance alıp 8x8 16 GB yapmanı öneririm. Bir tane HDD veya SSD alıp genişletebilirsin depolamayı.

SSD tavsiyeniz var mı teşekkürler

M.2 SSD tavsiye eder misin çok üstün özellikli istemiyorum dediklerinin yanına gidecek 250 GB 500 GB'lık

Teşekkürler bu sistemde ilk göze batan PSU mudır bilmediğimden soruyorum en ucuz yöntemle tek derdim 1-2 şey yükselterek oyunda iyi performans almak herkese teşkkür ederim
Kesinlikle ilk işlemci değişmesi lazım, PSU berbat değilse ikinci olarak değişebilir çünkü işlemci vasatın da vasatı.

PSU berbat. İşlemciden daha önemli RAM ayrıca. Daha üst bir işlemciyle 8 GB RAM olduğu sürece verim alamaz zaten.
Konu verim alıp alamaması değil. Örnek veriyorum R5 5600 gibi bir işlemciye yükseltme yaptığında 8 GB RAM olsa dahi yeni bir milenyuma girer bilgisayar. Bu yüzden 8 GB RAM olması verim alamayacak diye yükseltme yapmasına mani olması imkansız. PSU'ya gelirsek, PSU baya kötüymüş, hiç güven vermiyor. Hem PSU hemde işlemci yükseltmesini aynı anda yapması daha mantıklı geliyor.

Geri
Yukarı